Tepelná izolácia potrubia

16.9.2011 | Jana Henychová | Izolácie a zateplenie | Komentárov 0 |

S pozvoľna prichádzajúcim jesenným a zimným obdobím býva spojený značný pokles teplôt, a preto je potrebné dostatočným a vhodným spôsobom tepelnú ochranu potrubia v dome v podobe osobitnej izolácie, ak ju vo vašom dome nevybudovali rovno pri jeho stavbe.

Tepelná izolácia potrubia  - foto, Hyperbyvanie.sk

Jedným z dôvodov, prečo sa takéto opatrenie realizuje, je predovšetkým kvôli tepelným stratám, ktoré by vám mohli vznikať a zbytočne vás pripravovali o financie. Ak sa do aplikovania izolácie na potrubí rozhodnete pustiť sami svojpomocne bez remeselníka, je potrebné poznať fyzikálne a chemické vlastnosti konkrétneho izolačného materiálu.

Tepelná izolácia potrubia , fotka

Pre rôzne miesta spojov v tvare oblúkov a odbočiek existujú zvláštne vytvarované profily daných prierezov o určitých rozmeroch, ktoré možno ľahko a pohodlne namontovať už ako hotové, čo môže výrazným spôsobom aj montérom začiatočníkom veľmi prácu ušetriť. Aplikácia izolačného materiálu sa nerobí len na samotnom potrubí, ale aj na jeho armatúrach, ako sú rôzne druhy uzatváracích ventilov, klapiek, kohútikov a ďalších potrebných uzáverov pre chod kotolne. Najvhodnejšie materiály nájdete podľa aktuálnej ponuky na internete alebo aspoň v tomto prípade odporúčame nechať si poradiť od odborne vyškoleného predavača.

Tepelná izolácia potrubia , fotka

Armatúry sa tak bez väčších problémov dajú tiež izolovať špeciálnymi vrstvami z odolných materiálov. Osobitnú pozornosť treba venovať tepelnej izolácii u stenových priechodiek. Veľakrát na takých miestach tepelná izolácia vôbec nie je zaistená a tak dochádza zbytočne k priamemu dotyku potrubia so stenou alebo stropom. Pomocou tohto spojenia sa potom vytvorí tzv. tepelný most, ktorý máva často za následok vysokú energetickú stratu a tým pádom aj vysoké náklady za energiu.

Tepelná izolácia potrubia , fotka

Osobitný odborný postup treba zvoliť, ak tepelne izolujete potrubie v kotolni domu, kde okrem základného potrubia a hlavného kotla máte navyše rôzne špeciálne filtre, sacie ventily, odsávacie koše, prípadne ďalšie vodomery, plynomery, prietokomery a podobne. Veľkosť tak musí byť presne ma mieru zmeraná, pričom záleží aj na hrúbke vrstvy a samotnom materiáli. Hotová izolácia potrubia vám tak môže vydržať po mnoho zimných sezón.

Autor: Jana Henychová / Hyperbydlení.cz

 Diskutovat Tlačiť článok

Hodnotenie článku

hlasov: 0


Súvisiace odkazy a zdroje informácií

Diskusia

Článok Tepelná izolácia potrubia zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

počet príspevkov: 0

Zobrazit diskusiu » Pridať príspevok

Nájdite si svoje bývanie

Vyberajte z viac ako 10000 nehnuteľností na Hyperreality.sk

Nehnuteľnosť

Kraj

Obsahuje text

poradna

V tejto chvíli neexistujú žiadne záznamyDiskusia

Celkom: 219 príspevkov

Peter: Aktuálna situácia cien bytov v...

Moncler Mens Tib Quilted Slim Down Vest 22 [d: moncler sale moncler outlet...

Replica Longines Master Collection L2.738.4.7: swiss replica watches aaa+ swiss...

Fake Omega Watches Polished Quartz Series 123: omega watches on sale omega watches...

Replica Bell & Ross Relógios, Bell & Ross Rel: réplica relógios suíços aaa + relógios...

Kaufen Sie Günstige Herve Leger Bandage -Klei: Herve Leger Verkauf Herve Leger...

Replica Top brand watches: [b][url=http://www.ai88w.com/]swiss...

AAA + Audemars Piguet Relojes, Audemars Pigue: mejores réplicas de relojes...

Ďalšie príspevky »