Zateplenie balkónov a lodžií pomocou hydroizolácie

21.11.2011 | Izolácie a zateplenie | Izolácie a zateplenie | Komentárov 1 |

Ak obývate v byte alebo dome, kde máte viac balkónov alebo lodžií, potom je dôležitou a nutnou prácou efektívne zateplenie, s ktorým tak budete môcť prečkať čo najviac zimných sezón. Obzvlášť v rámci rekonštrukcie starších domov a bytov je balkónové zateplenie rovnako dôležité ako u okien.

Zateplenie balkónov a lodžií pomocou hydroizolácie - foto, Hyperbyvanie.sk

Ak vykonávame výmenu zatepľovania po dlhšej dobe, je potrebné sa presvedčiť, či má balkón stále pevnú konštrukciu a dokáže držať stabilitu. V súvislosti s týmto by mala zodpovedať aj životnosť nadväzujúcich súčastí tvoriacich dohromady celú konštrukciu. Rýchle opotrebovanie a poruchy nosných konštrukcií lodžií a balkónov sú spôsobené z veľkej časti následkom staršie, zle inštalovanej alebo úplne chýbajúcej hydroizolácie. Práve takýto nedostatok môže byť častým dôvodom, prečo sa nosné časti balkónovej konštrukcie po pomerne krátkej dobe od rekonštrukcie rýchlejšie opotrebovávajú.

Zateplenie balkónov a lodžií pomocou hydroizolácie, fotka

Pre každý konkrétny typ balkónu je treba zvoliť zodpovedajúce riešenie. V prvom rade sa budeme orientovať podľa toho, či opravujeme balkón v byte panelového domu alebo rodinného domu. Ďalej je dôležité, či sa chystáme opravovať balkón alebo lodžiu. V neposlednom rade je veľmi dôležitým kritériom staroba nosných konštrukcií. Ak sú staršie viac ako dvadsať rokov, prípadne ak táto rovnaká doba uplynula od poslednej rekonštrukcie, nemali by ste nič ponechať na náhodu a radšej sa poradiť s odborníkmi, ktorí vám pre opravu a rekonštrukciu konkrétneho balkónu spracujú potrebné systémové riešenie. A to od spracovania návrhu po samotnú realizáciu.

Zateplenie balkónov a lodžií pomocou hydroizolácie, fotka

Väčšina balkónových systémov je založená na jednoduchých hmotách a zlúčeninách, ktoré sa dajú ľahko rozriediť vodou, čo je jeden z najjednoduchších spôsobov, ako dosiahnuť rýchly technologický postup. Na druhú stranu sú nevýhodné v tom, že vďaka potrebnému použitiu väčšieho množstva vody počas výrobného procesu sa tak často stáva, že dochádza k presakovaniu múrov a narušovaniu malieb v interiéri. Obzvlášť pri vytváraní nových spádových vrstiev v starších stavbách môže niekedy dovnútra bytu zatekať.

Zateplenie balkónov a lodžií pomocou hydroizolácie, fotka

A preto je oveľa lepšie, ak si vyberiete niektorý z technologicky vyspelejších postupov pri inštalácii nového zateplenia. Najmä také, kde je znížené používanie procesov za mokra na čo najmenšiu mieru. Jednou z možností je umiestnenie spádovej dosky, drenážnej fólie a hydroizolácie, kde prevažuje spojenie jednotlivých materiálov pomocou lepenia a aplikácie silikónovej peny. Novo inštalované zateplenie by tak malo vydržať najmenej ďalších dvadsať rokov.
 Diskutovat Tlačiť článok

Hodnotenie článku

hlasov: 0

Diskusia

Julian.Zadon: Ahoj, skúste dopytovať cez...< Odpovedať

počet príspevkov: 1

Zobrazit diskusiu » Pridať príspevok

Nájdite si svoje bývanie

Vyberajte z viac ako 10000 nehnuteľností na Hyperreality.sk

Nehnuteľnosť

Kraj

Obsahuje text

poradna

V tejto chvíli neexistujú žiadne záznamyDiskusia

Celkom: 219 príspevkov

Peter: Aktuálna situácia cien bytov v...

Moncler Mens Tib Quilted Slim Down Vest 22 [d: moncler sale moncler outlet...

Replica Longines Master Collection L2.738.4.7: swiss replica watches aaa+ swiss...

Fake Omega Watches Polished Quartz Series 123: omega watches on sale omega watches...

Replica Bell & Ross Relógios, Bell & Ross Rel: réplica relógios suíços aaa + relógios...

Kaufen Sie Günstige Herve Leger Bandage -Klei: Herve Leger Verkauf Herve Leger...

Replica Top brand watches: [b][url=http://www.ai88w.com/]swiss...

AAA + Audemars Piguet Relojes, Audemars Pigue: mejores réplicas de relojes...

Ďalšie príspevky »