ZATEPĽOVANIE

26.9.2012 | PR článek | Izolácie a zateplenie | Komentárov 0 |

Veľmi obľúbeným a častým spôsobom šetrenia ekonomických nákladov v našej domácnosti je zatepľovanie našich príbytkov.

ZATEPĽOVANIE - foto, Hyperbyvanie.sk

Nevýhodou nezatepleného muriva sú vysoké tepelné straty cez steny s nízkym tepelným odporom. Aj napriek tomu, že používame moderné vykurovacie zariadenia, vykurovanie má nízku účinnosť. Dokonca môžu nastať aj poruchy muriva, ktoré sú spôsobené mrazom. V súvislosti s tým je vyššia aj pravdepodobnosť vzniku plesní v interiéri nášho obydlia. Zatepľujú sa nielen staršie domy, ale aj novšie stavby. Je skutočne dokázané, že kvalitné zateplenie naozaj dokáže ušetriť naše náklady spojené s vykurovaním našich domácností. Za ušetrené peniaze si môžeme kúpiť iné potrebné veci a urobiť si radosť, napríklad šperkom. Ale, ako sme správne poznamenali, musí ísť o kvalitné zateplenie.

Preto je veľmi dôležité vybrať správne materiály, ktoré sú pre náš dom tie najvhodnejšie. Nestačí len postaviť si lešenie, požičať si pracovnú plošinu a pustiť sa do práce. Nejde o malú investíciu, ktorá má síce rýchlu návratnosť, ale to neznamená, že ju netreba dobre premyslieť. Hlavne si treba zvážiť, či je náš dom vhodné zatepľovať.

Ak nám napríklad vlhnú múry, pričom vlhkosť je spôsobená zatekaním alebo zemnou vlhkosťou, treba najskôr odstrániť príčiny vlhnutia a až potom môžeme uvažovať o zatepľovaní. Na trhu je dnes široká škála materiálov, ktoré je možné k zatepleniu použiť: kvalifikovaný personál nám určite poradí a pomôže pri výbere vhodných práve pre náš dom. So zatepľovaním často robíme aj novú fasádu nášho domu, znova je na výber široká škála materiálov a farieb, stačí si len vybrať a náš hoci aj starší dom bude opäť ako nový. Bude síce nutné upratovanie po stavebných prácach, ale to vôbec nevadí.Diskutovat Tlačiť článok

Hodnotenie článku

hlasov: 3

Diskusia

Článok ZATEPĽOVANIE zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

počet príspevkov: 0

Zobrazit diskusiu » Pridať príspevok