Obklady na dom z ozdobných lícových tehál

9.5.2011 | Jana Henychová | Novostavby | Komentárov 0 |

Tradičné vonkajšie steny s klasickou maľbou alebo fasádou v rôznych odtieňoch sú v stavebníctve bežné už niekoľko rokov. V súčasnej dobe sa ale vďaka ľahkej dostupnosti pestrého sortimentu náterov farebné domy stávajú skôr bežnou záležitosťou. Ak ste sa rozhodli vyzdobiť svoj dom v modernom štýle tak, aby vám čerstvo upravený povrch vonkajších stien vydržal po dlhé roky, potom vám môžeme odporučiť nechať si obložiť vonkajšie steny domu okrasnými lícovými tehlami.

Obklady na dom z ozdobných lícových tehál  - foto, Hyperbyvanie.sk

Špeciálny obkladový materiál s vysokou odolnosťou a univerzálnou využiteľnosťou je moderným prvkom súčasnej architektúry. Vďaka svojej dostatočnej ohybnosti a pružnosti sú lícové tehly vhodné pre použitie na zakrivených a rohových plochách. Lícové tehly sú čisto ekologickým prírodným produktom. Zo širokej ponuky odtieňov si môžete vybrať z dvoch základných typov - hladkých piesčitých, ktoré na prvý pohľad pripomínajú obyčajné tehly, alebo rustikálnych s hrubým povrchom.

Obklady na dom z ozdobných lícových tehál , fotka

Vďaka tejto osvedčenej modernej technológii v podobe razenia tak váš dom bude vyzerať, ako keby bol skutočne postavený z tehál alebo kameňov. S vysokou priepustnosťou pary a odolnosťou proti mrazu tak zostávajú po dlhé roky ako nové. Vlastnosti týchto moderných tehál sa hojne využívajú pri výstavbe odvetraných fasád administratívnych budov.

Obklady na dom z ozdobných lícových tehál , fotka

Ako obklad na vonkajšie steny domu, ktorý sa podobá vyššie uvedeným tehlám, možno tiež používať aj lícové pásky. Sú tiež v stavebníctve veľmi využívané, pretože ide o úspornejší variant. Pásky sa najčastejšie používajú pre tvorbu fasády rodinných domov a administratívne budovy. Lícové pásky majú podobné využitie a rovnaké vlastnosti ako lícové tehly. Pásky sa vyrábajú samostatne alebo odrezaním lícových plôch z tehál o rôznych hrúbkach. Sú tiež ekologickým a prírodným materiálom. Výborné izolačné vlastnosti a vysoká odolnosť proti mrazu bez tvorenia trhlín a prasklín tak zaisťuje bezpečie a pohodlie po mnoho zimných sezón.

Obklady na dom z ozdobných lícových tehál , fotka

Medzi ďalšie výhody tohto obkladového materiálu patrí, že čiastočne tlmí hluk. Ak sa budete rozhodovať, či uprednostníte lícové tehly alebo pásky, je pred samotným začatím práce veľmi dôležité preštudovať si architektonické a technické riešenie konkrétneho objektu. Lícové tehly a pásky sú vhodné ako pre obloženie vonkajších stien, tak aj do interiéru. Okrem obkladania veľkých stenových plôch s ním môžeme murovať aj jednotlivé časti ako sú stĺpy, parapety, okenné rímsy alebo krby.
 

Autor: Jana Henychová / Hyperbydlení.czDiskutovat Tlačiť článok

Hodnotenie článku

hlasov: 0

Diskusia

Článok Obklady na dom z ozdobných lícových tehál zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

počet príspevkov: 0

Zobrazit diskusiu » Pridať príspevok

Nájdite si svoje bývanie

Vyberajte z viac ako 10000 nehnuteľností na Hyperreality.sk

Nehnuteľnosť

Kraj

Obsahuje text

poradna

V tejto chvíli neexistujú žiadne záznamyDiskusia

Celkom: 219 príspevkov

Peter: Aktuálna situácia cien bytov v...

Moncler Mens Tib Quilted Slim Down Vest 22 [d: moncler sale moncler outlet...

Replica Longines Master Collection L2.738.4.7: swiss replica watches aaa+ swiss...

Fake Omega Watches Polished Quartz Series 123: omega watches on sale omega watches...

Replica Bell & Ross Relógios, Bell & Ross Rel: réplica relógios suíços aaa + relógios...

Kaufen Sie Günstige Herve Leger Bandage -Klei: Herve Leger Verkauf Herve Leger...

Replica Top brand watches: [b][url=http://www.ai88w.com/]swiss...

AAA + Audemars Piguet Relojes, Audemars Pigue: mejores réplicas de relojes...

Ďalšie príspevky »