Keramické a kamenné obklady

21.6.2011 | | Novostavby | Komentárov 1 |

Ak si vyberáte obloženia pre vonkajšiu časť domu, je z dlhodobého pohľadu praktické zvoliť si taký typ, ktorý okrem vzhľadnej povrchovej úpravy bude aj kvalitne izolovať aj odvetrávať. Jednou z možností je obložiť si dom keramickými alebo kamennými obkladmi, ktoré patria medzi moderné trendy v bývaní. Životnosť tohto obloženia je oproti bežným fasádam mnohokrát dlhšia, dokonca vám môže vydržať na celý život.

Keramické a kamenné obklady  - foto, Hyperbyvanie.sk

Rada keramických obkladov, ktoré sú v súčasnej dobe na trhu dostupné, vám po stránke vzhľadu môže dokonale nahradiť prírodný kameň. Obklady vonkajších stien keramickými doskami možno ľahko aplikovať na rovné aj šikmé plochy. Na rozdiel od klasickej fasády sú vysoko odolné proti nepriaznivému počasiu. Obklad vám tak po dlhé roky vydrží v zachovalom stave, pretože tieto pevné prírodné materiály nevyžadujú žiadnu náročnú údržbu.

Keramické a kamenné obklady , fotka

Vplyvom narastania znečistenia životného prostredia neustále rastú požiadavky na zdokonaľovanie zloženia stavebných hmôt, aby boli čo najlepšie odolné. Práve takéto kamenné a keramické materiály poskytujú dlhodobú záruku. Konkrétne keramická hmota má v stavebníctve veľký význam. Jej mnohostranné špecifické vlastnosti sa dokážu uplatniť na vonkajších obkladoch.

Keramické a kamenné obklady , fotka

Mnoho druhov fasád z keramického materiálu možno za určitých podmienok kombinovať vhodnou tepelnou izoláciou, čo mnohonásobne zvyšuje odolnosť voči zime a dažďu. Tým budove zaistíte ideálne klimatické podmienky i zvnútra. Zároveň je vzduchovou medzerou čiastočne prerušený tepelný tok pri zahriatí fasády slnečnými lúčmi. Oproti predchádzajúcej jednovrstvovej konštrukcii stien v súčasnej dobe jednoznačne prevládajú steny sendvičové, čo v sebe zahŕňa mnoho ďalších výhod ako vysoká stabilita a priebežné odvetrávanie.

Keramické a kamenné obklady , fotka

Ak sa rozhodnete keramické obkladanie vykonávať svojpomocne, odporúčame vám zaobstarať si okrem kvalitného materiálu tiež mrazuvzdorné a flexibilné lepidlo. Vďaka vysokej miere odolnosti keramických obkladových častí voči mastnote, čistiacim prostriedkom, kyselinám a alkáliám, sa bez problémov dajú použiť okrem vymurovania z vonku aj pre obklady v kuchyniach, kúpeľniach, technických miestnostiach alebo domácich dielňach.
 

Autor: Jana Henychová / Hyperbydlení.czDiskutovat Tlačiť článok

Hodnotenie článku

hlasov: 2

Diskusia

Evicka: tu sú aj ostatné v...< Odpovedať

počet príspevkov: 1

Zobrazit diskusiu » Pridať príspevok

Nájdite si svoje bývanie

Vyberajte z viac ako 10000 nehnuteľností na Hyperreality.sk

Nehnuteľnosť

Kraj

Obsahuje text

poradna

V tejto chvíli neexistujú žiadne záznamyDiskusia

Celkom: 206 príspevkov

Mária Bolešová: Dobrý deň, ak si chcem kúpiť jedno z...

Qualitäts-beste Schweizer Replica U Boat Uhre: Replik Schweizer Uhren aaa + Replik...

Moncler Down Jacket Women Kapuzen Jacken lila: monclermoncler outletmoncler...

Rika: nielen do bytu, ale aj kancelarie v...

Nike Air Max Uomo - scarpe nike: nike air max nike fabbrica. [b]scarpe...

Ahoj: Tiež hľadám detský nábytok! Ďakujeme...

Replica Chopard Watches, orologi di lusso Cho: swiss replica orologi aaa + Orologi...

Datejust 36 millimetri: orologi Rolex orologi rolex a basso...

FitFlop sandaler Kvinner 2013 nye ankomst, Fr: Christian Louboutin outlet billig...

Ďalšie príspevky »