Bezpečnostné dvere ako ochrana vášho súkromia

20.1.2011 | Jana Henychová | Okná a dvere | Komentárov 1 |

Ak ste sa rozhodli zvýšiť bezpečnosť vašich domovov, oplatí sa vám investovať do kvalitných bezpečnostných vchodových dverí, ktoré ochránia váš byt alebo dom pred nebezpečenstvom. Mnoho výrobcov na trhu ponúka rad bezpečnostných dverí v rôznom prevedení materiálov, vzoriek i farieb. Dvere si môžete nechať zhotoviť buď oceľové alebo drevené so zabudovanou kovovou mrežou vo vnútri.

Bezpečnostné dvere ako ochrana vášho súkromia  - foto, Hyperbyvanie.sk

Dostatočná tvrdosť je tak ochranou pred násilným poškodením v prípade vlámania. Ich povrchová úprava býva ľahko a dlhodobo odolná proti kontaktu s vonkajším prostredím, a preto vydrží v nadmerných teplých i zimných obdobiach. Pre jednoduchú manipuláciu a otváranie slúžia špeciálne vystužené bezpečnostné pánty, ktoré spravidla bývajú vo futre upevnené na viacerých bodoch. Samotné dvere budú silnejšie a ťažšie, ale oveľa bezpečnejšie.

Bezpečnostné dvere ako ochrana vášho súkromia , fotka

Na prvom mieste je bezpečnosť obydlia, ale samotný vzhľad dverí a to, ako vám budú ladiť k vášmu domu, je tiež dôležité. Moderný dizajn spočíva v správnej voľbe vzorky a farby, ale tiež toho, či sú dvere ploché alebo masívne. Ak bývame v rodinnom domčeku, na ktorom máme hrubú fasádu alebo kameninový obklad, hodia sa lepšie dvere masívne. Napríklad budeme mať šedú fasádu a necháme si zhotoviť dvere čierne alebo šedé v tmavšom odtieni. Studené farby s čiernou pôsobia spolu vo vzájomnom súlade. Rovnako, ak budete mať fasádu hnedú alebo oranžovú, odporúčame vám dvere radšej v hnedej farbe. Či si vybrať svetlý alebo tmavý odtieň, záleží na tom, či chcete, aby dvere s domom splynuli, alebo aby boli na prvý pohľad viditeľné.

Bezpečnostné dvere ako ochrana vášho súkromia , fotka

Zámok u bežných dverí sa zamyká na dva západy a medzi futro ho v uzamknutej polohe spája závora z kovového hranolu. U bezpečnostných dverí túto hranolovú závoru nahrádza niekoľko kovových dlhých valčekov v rade pod sebou, ktoré pri jednom uzamknutí zapadnú všetky súčasne do zárubne a dôjde tak k pevnejšiemu spojeniu. Je tak bezpečnou ochranou proti násilnému vniknutiu vyrazením dverí. Rovnako ako u väčšiny vchodových dverí, je aj pri týchto možné si nechať k centrálnemu zámku navyše zhotoviť malý prídavný zámok. Montáž dverí sa uskutočňuje vrátane zárubne, prahu a zámku, skrátka všetko v jednom. Základná vložka k hlavnému a prídavnému zámku je súčasťou dodávky.

Bezpečnostné dvere ako ochrana vášho súkromia , fotka

Väčšina bezpečnostných dverí sa vyrába na prvotriednych strojárenských zariadeniach a sú konštruované z materiálov, ktoré zaručujú vysokú kvalitu už od samotných výrobcov. Do konštrukcie sú tak zabudovávané len riadne certifikované komponenty a materiály, aby celkový výrobok uspel v náročných skúškach odolnosti proti vlámaniu, požiaru a iným živelným katastrofám. Ak sa rozhodnete nechať si také dvere zhotoviť, stáva sa vaša voľba dlhoročnou zárukou.
 

Autor: Jana Henychová / Hyperbývanie.skDiskutovat Tlačiť článok

Hodnotenie článku

hlasov: 0

Diskusia

bezpecnostnedvere: Bezpečnostné dvere :...< Odpovedať

počet príspevkov: 1

Zobrazit diskusiu » Pridať príspevok

Nájdite si svoje bývanie

Vyberajte z viac ako 10000 nehnuteľností na Hyperreality.sk

Nehnuteľnosť

Kraj

Obsahuje text

poradna

V tejto chvíli neexistujú žiadne záznamyDiskusia

Celkom: 219 príspevkov

Peter: Aktuálna situácia cien bytov v...

Moncler Mens Tib Quilted Slim Down Vest 22 [d: moncler sale moncler outlet...

Replica Longines Master Collection L2.738.4.7: swiss replica watches aaa+ swiss...

Fake Omega Watches Polished Quartz Series 123: omega watches on sale omega watches...

Replica Bell & Ross Relógios, Bell & Ross Rel: réplica relógios suíços aaa + relógios...

Kaufen Sie Günstige Herve Leger Bandage -Klei: Herve Leger Verkauf Herve Leger...

Replica Top brand watches: [b][url=http://www.ai88w.com/]swiss...

AAA + Audemars Piguet Relojes, Audemars Pigue: mejores réplicas de relojes...

Ďalšie príspevky »