Tip na výber okenných parapetov

12.4.2011 | Jana Henychová | Okná a dvere | Komentárov 0 |

Okenné parapety tvoria neoddeliteľnú súčasť každého okna ako v rodinnom domčeku tak aj v panelovom dome. Najmä parapety vonkajšie. Pri stavaní nového domu sa vonkajšie parapety často berú ako samozrejmá súčasť a preto sa v mnohých prípadoch na ich vzhľad neberie taký ohľad. V súčasnej modernej dobe si môžete parapety vyberať z rady vzoriek farieb, materiálov a dizajnu ako takého.

Tip na výber okenných parapetov  - foto, Hyperbyvanie.sk

Takmer k akémukoľvek typu okien sa hodia parapety v bielej farbe. Sú univerzálnym a spoľahlivým riešením, ktoré bez ťažkostí splynie s okolím. Pri upevňovaní sa dobre spoja s plastovými aj so staršími drevenými oknami. Túto vlastnosť môžete uplatniť v prípade, ak máte staršie okná stále zachované, ale parapet už je príliš starý a hrdzavý a ani po natretí by nevyzeral lepšie. Vlhkosť a pleseň ohrozuje na kvalite a tým pádom životnosti parapetov. S tým súvisí predovšetkým voľba správneho materiálu. Parapety z plechu je ešte pred upevnením najlepšie natrieť antirezovým náterom, aby sa zabránilo rýchlemu opotrebovaniu vplyvom dažďa a mrazu. Plastové parapety sú zasa vhodnejšie skôr do interiéru, pretože v letných mesiacoch môžu pri extrémne vysokých teplotách zvyšovať svoj objem. Preto je pre takéto účely potreba starostlivo zvažovať výber materiálu, ktorý bude dostatočne odolný proti deformácii aj UV žiareniu a nebude prepúšťať vlhkosť.

Tip na výber okenných parapetov , fotka

Ak sa budeme špecializovať čisto na parapety do interiéru, ponúka sa nám tu čoraz väčšiu možnosť výberu, pretože vo vnútri bytu nemusíme riešiť, čo všetko nám môže nepriaznivé počasie zničiť. Okrem plastu si môžeme ako základný materiál vybrať aj drevo alebo drevotriesku. Parapet pre interiér je lepšie zvoliť si skôr široký. Tým získate ďalší priestor pre kvetináče alebo odloženie drobných predmetov. Drevený parapet si tak môžete nechať zhotoviť i s možnosťou ručného umeleckého vyrezávania.

Tip na výber okenných parapetov , fotka

Vnútorné parapety nie sú tak náročné na údržbu a navyše vám navodia atmosféru príjemného bývania. Tak napríklad drevotrieskové parapety sa odporúčajú do bytov jednak pre svoj vzhľad, ale aj preto, že sú zdravotne nezávadné a ľahko ich možno udržiavať v čistote. Navyše drevotrieskové parapety disponujú vysokou stálofarebnosťou a sú teplotne stabilné. Medzi ich nesporné výhody patrí odolnosť proti mechanickému poškodeniu i proti bežným domácim čistiacim prostriedkom, ktoré použijete. Pre zaistenie bezpečnosti bývajú rezné hrany drevotrieskových parapetov chránené plastovými krytkami. Tým je súčasne zabezpečený aj prienik vlhkosti do parapetov. Podľa vlastných požiadaviek si tak môžete vybrať z mnohých šírok i farebných odtieňov.

Tip na výber okenných parapetov , fotka

Ďalším rozšíreným druhom parapetov do interiéru, ktoré vám môžeme odporučiť, sú parapety plastové. Takéto typy sú vhodné do malých i väčších interiérov bytov i domov. Na ich výrobu sa používajú výhradne nerecyklované komponenty. Povrch parapetov býva obvykle potiahnutý dekoratívnou laminátovou fóliou, vďaka ktorej sa výrobok stáva odolný proti mechanickému poškodeniu. Zakončenie vnútorných plastových parapetov sa vykonáva väčšinou pomocou plastových krytiek. Plastové parapety sú veľmi ľahko udržiavateľné a ľahko sa každému interiéru štýlovo prispôsobia. Pre moderný vzhľad do interiéru rodinných domov sa môžu do okien s výklenkom dobre hodiť parapety z imitácie leštenej žuly. V kombinácii s vysokými a klenutými oknami tak vytvorí netradičné a zároveň útulné domáce prostredie.
 

Autor: Jana Henychová / Hyperbydlení.czDiskutovat Tlačiť článok

Hodnotenie článku

hlasov: 0

Diskusia

Článok Tip na výber okenných parapetov zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

počet príspevkov: 0

Zobrazit diskusiu » Pridať príspevok

Nájdite si svoje bývanie

Vyberajte z viac ako 10000 nehnuteľností na Hyperreality.sk

Nehnuteľnosť

Kraj

Obsahuje text

poradna

V tejto chvíli neexistujú žiadne záznamyDiskusia

Celkom: 219 príspevkov

Peter: Aktuálna situácia cien bytov v...

Moncler Mens Tib Quilted Slim Down Vest 22 [d: moncler sale moncler outlet...

Replica Longines Master Collection L2.738.4.7: swiss replica watches aaa+ swiss...

Fake Omega Watches Polished Quartz Series 123: omega watches on sale omega watches...

Replica Bell & Ross Relógios, Bell & Ross Rel: réplica relógios suíços aaa + relógios...

Kaufen Sie Günstige Herve Leger Bandage -Klei: Herve Leger Verkauf Herve Leger...

Replica Top brand watches: [b][url=http://www.ai88w.com/]swiss...

AAA + Audemars Piguet Relojes, Audemars Pigue: mejores réplicas de relojes...

Ďalšie príspevky »