Rýchlobežné garážové brány

17.6.2011 | Jana Henychová | Okná a dvere | Komentárov 0 |

Bezpečnosť našich domovov by mala byť zabezpečená čo najlepšie. Ak bývate v rodinnom domčeku, kde máte postavenú samostatnú garáž, ktorá nie je súčasťou záhrady a má vjazd von do ulice, je obzvlášť potrebné sa kvalitne zaopatriť. Na zabezpečenie garáže nám môže prispieť výber automatizovaných a pevných vchodových brán.

Rýchlobežné garážové brány  - foto, Hyperbyvanie.sk

Jednou zo súčasných noviniek na trhu sú rýchlobežné garážové brány, ktoré sú vybavené vyspelými modernými technologickými prvkami. Na rozdiel od bežných dverí jednak zahŕňajú v sebe automatizovaný systém a v druhom rade sú vybavené oveľa pevnejším utesnením medzi zárubňami a bránovým krídlom. Ďalej ako doplnkové vybavenie obsahujú ovládače s obojsmerným systémom, ktoré užívateľom umožnia spätne si overiť stav garážových brán. Svojimi technickými dispozíciami vám vráta môžu pomôcť zdokonaliť novo postavenú garáž, ktorá tak bude dlhodobo zabezpečená. Bočné sekcionálne brány vám spoľahlivo zapadnú do garážovej stavby. Tak sa vyplnia aj presahujúce drobné otvory, ktoré môžu byť príležitosťou pre narušenie a vniknutie do garážového objektu cudzími osobami. Ak máte garáž, ktorá nedisponuje dostatočným miestom pre navíjací hriadeľ pri strope, ponúka sa vám možnosť v podobe brán pre vonkajšiu montáž. Hmotnosť bránového krídla je odľahčená pomocou bočných pružín a navíjacieho bubna, ktorý možno tiež umiestniť ako dovnútra tak na vonkajšiu časť garáže.

Rýchlobežné garážové brány , fotka

Rýchlobežné špirálové brány sa skladajú zo silných lamiel, ktoré sú usporiadané do tzv. sendvičových konštrukcií. Ide o systém, ktorý tvorí kombinácia oceľového plechu a polyuretánu. Toto striedavé upevnenie rôznorodých materiálov okrem značnej miery stability zaručuje aj vysokú odolnosť proti nepriaznivým podmienkam vonkajších vplyvov.

Rýchlobežné garážové brány , fotka

Ak sa zameriame na samotný riadiaci systém, tieto garážové brány sú štandardne vybavené frekvenčným meničom, ktorý umožňuje pozvoľné rozjazdy a dojazdy dverí. Tým sa značnou mierou šetrí opotrebovanie pohyblivých častí, čím je zaručená väčšia celková životnosť brán. Vďaka meničom sa dá dosiahnuť vyššia rýchlosť pri otváraní a zatváraní. Vyspelé modely garážových brán disponujú navyše v zatváracej rovine efektom svetelnej mreže, ktorú možno uplatniť najmä v garážach priemyselných objektov pre bezpečnejší prejazd naloženého materiálu. Pre ešte väčšie zvýšenie bezpečnosti vašej garáže môžete automatizovanú bránu vybaviť navyše ďalším elektronickým bezpečnostným systémom.
 

Autor: Jana Henychová / Hyperbydlení.czDiskutovat Tlačiť článok

Hodnotenie článku

hlasov: 0

Diskusia

Článok Rýchlobežné garážové brány zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

počet príspevkov: 0

Zobrazit diskusiu » Pridať príspevok

Nájdite si svoje bývanie

Vyberajte z viac ako 10000 nehnuteľností na Hyperreality.sk

Nehnuteľnosť

Kraj

Obsahuje text

poradna

V tejto chvíli neexistujú žiadne záznamyDiskusia

Celkom: 219 príspevkov

Peter: Aktuálna situácia cien bytov v...

Moncler Mens Tib Quilted Slim Down Vest 22 [d: moncler sale moncler outlet...

Replica Longines Master Collection L2.738.4.7: swiss replica watches aaa+ swiss...

Fake Omega Watches Polished Quartz Series 123: omega watches on sale omega watches...

Replica Bell & Ross Relógios, Bell & Ross Rel: réplica relógios suíços aaa + relógios...

Kaufen Sie Günstige Herve Leger Bandage -Klei: Herve Leger Verkauf Herve Leger...

Replica Top brand watches: [b][url=http://www.ai88w.com/]swiss...

AAA + Audemars Piguet Relojes, Audemars Pigue: mejores réplicas de relojes...

Ďalšie príspevky »