Okná a dvere, ktoré nenudia

7.9.2011 | Okna Vekra | Okná a dvere | Komentárov 1 |

Premýšľate, ako zmeniť vzhľad vášho domu? Vyberte si okná a dvere, ktoré dom oživia z vonku a štýlovo doladia interiér bytu. Moderné plastové okná, drevené eurookná aj hliníkové okná a vchodové dvere vedia premeniť dom aj byt na nepoznanie.

Okná a dvere, ktoré nenudia  - foto, Hyperbyvanie.sk

Okná a dvere v znamení farieb

Minulosťou je doba, kedy hlavnou voľbou pre rekonštrukciu aj novostavbu boli biele plastové okná. V posledných rokoch zákazníci stále častejšie volia farebné plastové okná. Najpopulárnejšie sú dekorácie dreva, žiadané sú aj ďalšie farby, v poslednej dobe najmä odtiene šedej, ktoré nápadne pripomínajú výrazne drahšie hliníkové okná.

Plastové okná majú široké možnosti farebných variácií. Zatiaľ čo z vonkajšej strany je možné voliť farbu ladiacu s fasádou domu, biela farba okien vnútri bytu potom nevytvára limity pri navrhovaní interiéru. Aj keď plastové okná sa predávajú najviac, drevené eurookná sú stále nenudiacou klasikou, aj keď treba počítať s vyššou cenou.

Okná a dvere, ktoré nenudia , fotka

Oblúkové okná a dvere. Zdroj: VEKRA.

Kvalitná povrchová úprava zaručí, že drevené eurookná majú pri správnom ošetrovaní dlhú životnosť. Opäť je možné kombinovať farebné varianty pre vonkajšiu a vnútornú stranu okien, prípadne použiť na vnútornú stranu len transparentný lak pre zviditeľnenie krásy prírodného dreva. Samozrejmosťou sú tiež ochranné hliníkové rámové a krídlové odkvapy vyladené do farby okien. Kto sa obáva údržby drevených okien, má možnosť použiť drevohliníkové okná.

Drevohliníkové okná majú prakticky neobmedzenú životnosť. Opäť je možné kombinovať rôzne varianty farieb a lazúr na drevo. Vonkajší hliníkový plášť okna poskytuje drevu dokonalú ochranu pred vonkajšími vplyvmi a aj tu je možné voliť zo širokej škály farieb. Hliníkové okná sú z hľadiska farieb najvariabilnejšie, z hľadiska ceny ide ale o okná a dvere vyššej kategórie.

Sklo pre okná a dvere

Moderné stavby využívajú často ako architektonický prvok veľké presklené okná a dvere. Vďaka výborným izolačným vlastnostiam skiel sa netreba báť tepelných strát objektu a to ani pokiaľ ide o plastové okná, drevené eurookná či hliníkové okná. Esteticky veľmi zaujímavým prvkom sú taktiež ornamentálne sklá použiteľné ako do interiéru, tak na zasklenie okien vo vonkajších stenách domu.

Okná a dvere, ktoré nenudia , fotka

VEKRA okná drevo. Zdroj: VEKRA

Ornamentálne a ozdobné prvky zasklenia sú využívané najmä pre výplne vchodových dverí. Aj v týchto prípadoch ide o zasklení so špičkovými termoizolačnými vlastnosťami. Vchodové dvere sú vstupnou bránou domu a vítajú prichádzajúcich. Pri výbere sa nemusia zákazníci obmedzovať iba na jednokrídlové varianty, ale je možné zakomponovať do objektu aj dvojkrídlové prevedenie.

Pamätajte tiež na doplnky pre okná a dvere

Ak nakupujeme okná a dvere, je nutné myslieť aj na ochranu interiéru pred letným žiarom. Na trhu je široká ponuka tieniacej techniky pre okná a dvere. V bohatej ponuke sú vnútorné i vonkajšie prvky pre tienenie. Opäť je možné voliť zatienenie tak, aby pôsobilo ako harmonický celok ako s exteriérom, tak interiérom domu či bytu.

Okná a dvere, ktoré nenudia , fotka

VEKRA okná v bytovom komplexe. Zdroj: VEKRA

Aby okná a dvere boli doladené do najmenšieho detailu, nemožno zabúdať na detaily ako sú kľučky, rozšírenie funkcií kovania, klopadlá, rozety, dverové stavače a ďalšie prvky. Okenné parapety sú nielen funkčnou záležitosťou, ale aj estetickým prvkom, ktorý doladí celkový dojem. Farebné a materiálové prevedenie vonkajších i vnútorných parapetov možno opäť ladiť podľa toho, aké okná a dvere si zákazník zvolil.

Ak zvažujete kupovať okná a dvere oslovte tiež jednotku na trhu značku VEKRA. Dvadsaťročné skúsenosti značky VEKRA zaručujú preverenú kvalitu a skúsenosti. Informácie o ponuke produktov a služieb nájdete na webových stránkach značky www.vekra.cz alebo zavolajte na zákaznícku linku 800 183 572.
 Diskutovat Tlačiť článok

Hodnotenie článku

hlasov: 0

Diskusia

mirek: to som nevedel, každopádne...< Odpovedať

počet príspevkov: 1

Zobrazit diskusiu » Pridať príspevok

Nájdite si svoje bývanie

Vyberajte z viac ako 10000 nehnuteľností na Hyperreality.sk

Nehnuteľnosť

Kraj

Obsahuje text

poradna

V tejto chvíli neexistujú žiadne záznamyDiskusia

Celkom: 219 príspevkov

Peter: Aktuálna situácia cien bytov v...

Moncler Mens Tib Quilted Slim Down Vest 22 [d: moncler sale moncler outlet...

Replica Longines Master Collection L2.738.4.7: swiss replica watches aaa+ swiss...

Fake Omega Watches Polished Quartz Series 123: omega watches on sale omega watches...

Replica Bell & Ross Relógios, Bell & Ross Rel: réplica relógios suíços aaa + relógios...

Kaufen Sie Günstige Herve Leger Bandage -Klei: Herve Leger Verkauf Herve Leger...

Replica Top brand watches: [b][url=http://www.ai88w.com/]swiss...

AAA + Audemars Piguet Relojes, Audemars Pigue: mejores réplicas de relojes...

Ďalšie príspevky »