Posuvné interiérové dvere pre viac využitia

27.9.2011 | Jana Henychová | Okná a dvere | Komentárov 0 |

V mnohých domácnostiach sa v rámci úspory priestorom nachádzajú vstavané skrine a šatne. Pre vylepšenie ich môžeme navyše vybaviť posuvnými dverami, ktoré vám pomôžu pri otváraní ušetriť veľa ďalšieho miesta.

Posuvné interiérové dvere pre viac využitia - foto, Hyperbyvanie.sk

Interiérové posuvné dvere sú univerzálnym riešením pre predelenie väčších miestností. Môžeme ich použiť pre oddelenie kúpeľne od ostatných miestností alebo napríklad aj pre vytvorenie šatníkového priestoru. Takéto posuvné prepážky môžu do istej miery nahrádzať aj múr. Ak práve nevlastníte dostatočne priestranné, prípadne žiadne príslušenstvo bytu v podobe komory alebo pivnice, môžete si v byte, ak vám to dovoľujú priestorové možnosti, vytvoriť úložný priestor, ktorý budú oddeľovať posuvné interiérové dvere.

Posuvné interiérové dvere pre viac využitia, fotka

Posuvné dvere slúžia často ako praktické predely a prepážky jednotlivých miestností a preto sa často využívajú v priestoroch, kde nemôžu z dôvodu väčšej veľkosti byť zasadené klasické pántové dvere. Tiež je možné použiť ich pri rekonštrukcii ako náhradu za bežné jednokrídlové aj dvojkrídlové dvere, kde je ale potrebné úmerne rozšíriť vzdialenosť medzi stenami dverného priestoru a potom nasadiť nové zárubne.

Posuvné interiérové dvere pre viac využitia, fotka

Pre ľahšiu a pohodlnejšiu manipuláciu vám odporúčame zaobstarať si variant posuvných dverí len s hornou koľajnicou a vodiacou lištou. Dvere sú tak zavesené na hornej koľajnici a zospodu zase zaistené špeciálnym tŕňom. Mnoho výrobcov ponúka záujemcom o dvere na výber z mnohých druhov oceľových aj hliníkových rámov. Výplne dverí sa vyrábajú buď z klasického pevného silnejšieho dreva alebo sa kombinujú so sklom alebo zrkadlom. Niektoré modely môžu namiesto dreva obsahovať ako výplň drevotriesku, dyhu alebo ratan. K niektorým druhom posuvných interiérových dverí si môžete zaobstarať ako príslušenstvo navyše ďalšiu odmontovateľnú výbavu v podobe výsuvných vešiakov alebo drôtených košíkov, ktoré sú praktickými doplnkami pre drobné šatstvo, prípadne ďalšie vešiaky na nohavice či kravaty.

Posuvné interiérové dvere pre viac využitia, fotka

Interiérové posuvné dvere sa môžu tiež veľmi dobre uplatniť v rámci optického rozdelenia jednej väčšej miestnosti alebo pre vytvorenie vstupu do šatne, komory alebo kúpeľne. Tiež môžu nájsť veľmi dobré uplatnenie, ak obývate dom, kde ste si z podkrovia vytvorili obytný priestor.

Autor: Jana Henychová / Hyperbydlení.cz
 Diskutovat Tlačiť článok

Hodnotenie článku

hlasov: 0

Diskusia

Článok Posuvné interiérové dvere pre viac využitia zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

počet príspevkov: 0

Zobrazit diskusiu » Pridať príspevok

Nájdite si svoje bývanie

Vyberajte z viac ako 10000 nehnuteľností na Hyperreality.sk

Nehnuteľnosť

Kraj

Obsahuje text

poradna

V tejto chvíli neexistujú žiadne záznamyDiskusia

Celkom: 206 príspevkov

Mária Bolešová: Dobrý deň, ak si chcem kúpiť jedno z...

Qualitäts-beste Schweizer Replica U Boat Uhre: Replik Schweizer Uhren aaa + Replik...

Moncler Down Jacket Women Kapuzen Jacken lila: monclermoncler outletmoncler...

Rika: nielen do bytu, ale aj kancelarie v...

Nike Air Max Uomo - scarpe nike: nike air max nike fabbrica. [b]scarpe...

Ahoj: Tiež hľadám detský nábytok! Ďakujeme...

Replica Chopard Watches, orologi di lusso Cho: swiss replica orologi aaa + Orologi...

Datejust 36 millimetri: orologi Rolex orologi rolex a basso...

FitFlop sandaler Kvinner 2013 nye ankomst, Fr: Christian Louboutin outlet billig...

Ďalšie príspevky »