Tieň so štýlom interiéru pristane

14.9.2011 | Byty, Domy, Zahrady.cz | Okná a dvere | Komentárov 0 |

Dekoratívna rola zatienenia interiéru je stále dôležitejšia: stáva sa minimálne rovnocennou jeho základnej funkčnej úlohe, teda poskytnúť domovu príjemnú a znesiteľnú klímu.

Tieň so štýlom interiéru pristane  - foto, Hyperbyvanie.sk

Dizajn jednotlivých typov zatieňovacích prvkov ho navyše dokáže rozžiariť a ozvláštniť, dodať mu iskrivú eleganciu. Vydarené výsledky spojenia úžitkovosti a dokonalého vzhľadu vychádzajú z rozširujúcej sa ponuky noviniek nielen čo do použitých materiálov a dekorácií, ale ťaží aj z nepreberného množstva farieb a chytrých konštrukčných riešení. Výrobcovia sa zamerali tiež na nový spôsob aplikácie zatienenia a síce ako prostriedku vtipného účelového optického rozdelenia obytných priestorov a zdrojov intimity.

Nenápadnosť versus extravagancia

Varianty zatienenia určeného na nenápadnú ochranu interiéru pred slnečnými lúčmi a pohľadmi zvonku a k obmedzeniu úniku tepla von sú v obľube stále. Avšak jemné odtiene a vzory, ktorých efekt tkvie práve v akomsi zneviditeľnení, čoraz častejšie striedajú nápadné vzory a farby. "In" sú vskutku veľkorysé kvetinové a rastlinné motívy, vedľa rozhodne nešliapnete s geometrickými vzormi.

Tieň so štýlom interiéru pristane , fotka

Zabudnúť nesmieme ani na retro dizajn, či už v podobe hutných zámockých vzorov alebo inšpiráciu šesťdesiatymi rokmi minulého storočia. Veľké motívy pochopiteľne potrebujú veľkú plochu, inak by sotva vynikli, takže pristane rovnako tak anglickým a japonským panelom, ako rímskym roletám. Využiť možno tiež kombináciu výrazného dekoru s jednofarebnými plochami u vertikálnych žalúzií, skvele vyzerá aj striedanie rôznofarebných pásov ... Nápaditosť je dokonca i v takýchto prípadoch "number one", ale samozrejme so súčasnou umiernenosť a starostlivým výberom zariadenia celého interiéru, ktorý musí vyznieť v dokonale harmonický celok.

Zatienenie statické i tancujúce

Nenápadnosť farieb a dekorov je nutné vyvážiť nápaditosťou a zaujímavými funkčnými vychytávkami: svetlé, jemné priesvitné tkaniny možno napríklad dať dohromady s "black out" materiálom určeným pre večerné tienenie a hneď tu máme praktickú dvojitú funkčnosť prvku. Svoj okruh ctiteľov stále majú jednofarebné svetlé vertikálne a horizontálne žalúzie z plastu, hliníka a dreva. Nenápadne sa dokážu tváriť aj rolety a japonské steny či anglické panely a ďalšie tieniace systémy, stačí zvoliť zodpovedajúci materiál a prevedenie. Určite zaujímavo vyzerá striedanie dvoch jemných farebných tónov, napríklad bielej s nežnou modrou alebo béžovú.

Tieň so štýlom interiéru pristane , fotka

Bezpochyby nápadité sú nové tieniace systémy Facet a Silhouette, ktoré sú majstrovským spojením ľahkosti záclon a funkčnosti rolety. Efekt Facet vychádza z kvalitnej ľahkej látky s priehľadnými a nepriehľadnými sekciami. Tie možno proti sebe rôzne posúvať prostredníctvom ovládacieho povrázku tak, aby boli buď čiastočne otvorené a teda priesvitné, alebo úplne uzavreté a nepriehľadné.

Tieň so štýlom interiéru pristane , fotka

Systém Silhouette je výsledkom práce rakúskych vývojových pracovníkov, ktorí stvorili roletu zo zdvojenej látky s votkanými mezipruhmi. Tie je možné rôzne naklápať a tým ovplyvniť množstvo prepusteného svetla. Roletu je možné prostredníctvom rovnakého ovládacieho prvku aj rolovať. Inovácia dokázala dodať úplne nový vzhľad i obyčajným vertikálnym žalúziám. Jednoduchý a pravidelný pásový tvar stačilo narezať do vlnovky nerovnako širokej a nechať ho jednoducho pokojne v swingovom interiéri.

V tieni dreva a prírodných materiálov

Samozrejme chládok poskytovaný rozložitú korunou stromu na mysli nemáme. Aj keď vlastne ide o istú sprostredkovanú možnosť návratu prírody do našich domovov. U zatienenia ide nielen o "férové" drevené materiály v podobe vertikálnych žalúzií, tie ostatne nie sú žiadnou zvláštnou novinkou. K bambusu, na ktorý sme si už celkom zvykli, pribudli zatieňovacie prvky z exotických masívov, ako je teak, mahagón, alebo céder, úplnou novinkou sú takzvané drevené tkaniny. Ich neoddiskutovateľným prínosom je vedľa skvelého estetického efektu tiež užitočná tvarová prispôsobivosť.

Tieň so štýlom interiéru pristane , fotka

Materiál z rozštiepených afrických drevín drží "fazónu" a nekrúti sa, hoci ho možno navíjať alebo skladať. Niet divu, že sa objavuje v podobe vertikálnych žalúzií, panelov japonských posuvných stien, navíjacích i rímskych skladaných roliet. Určite veľmi zaujímavý je nový typ zatienenia tvorený dvojitou vrstvou hodvábu, ktoré majú medzi sebou kúsky vetvičiek či listy, prútiky banánovníkov, výhonky bambusu alebo kúsky kože. Návrat alebo ak chcete európske znovuzrodenie zažíva ryžový papier, ktorý nájdeme tam, kam predovšetkým patrí: hlavne na japonských posuvných paneloch.

Text: Byty, Domy, Zahrady.cz
Foto: Innex, Barthprodukt, VeluxDiskutovat Tlačiť článok

Hodnotenie článku

hlasov: 0

Diskusia

Článok Tieň so štýlom interiéru pristane zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

počet príspevkov: 0

Zobrazit diskusiu » Pridať príspevok

Nájdite si svoje bývanie

Vyberajte z viac ako 10000 nehnuteľností na Hyperreality.sk

Nehnuteľnosť

Kraj

Obsahuje text

poradna

V tejto chvíli neexistujú žiadne záznamyDiskusia

Celkom: 219 príspevkov

Peter: Aktuálna situácia cien bytov v...

Moncler Mens Tib Quilted Slim Down Vest 22 [d: moncler sale moncler outlet...

Replica Longines Master Collection L2.738.4.7: swiss replica watches aaa+ swiss...

Fake Omega Watches Polished Quartz Series 123: omega watches on sale omega watches...

Replica Bell & Ross Relógios, Bell & Ross Rel: réplica relógios suíços aaa + relógios...

Kaufen Sie Günstige Herve Leger Bandage -Klei: Herve Leger Verkauf Herve Leger...

Replica Top brand watches: [b][url=http://www.ai88w.com/]swiss...

AAA + Audemars Piguet Relojes, Audemars Pigue: mejores réplicas de relojes...

Ďalšie príspevky »