Prerobte si garáž a získajte izbu navyše

18.9.2013 | PR článek | Projekty | Komentárov 0 |

Auto nepotrebuje strechu nad hlavou! S trochou námahy môžete z garáže vytvoriť priestor pre svojho koníčka alebo domácu pracovňu. Prinášame vám niekoľko tipov, ako z vášho auta spraviť bezdomovca a z garáže plnohodnotnú súčasť vášho domova.

Prerobte si garáž a získajte izbu navyše - foto, Hyperbyvanie.sk

Hudobné štúdio

Nejedna slávna kapela začínala práve v garáži. Štyri steny a strecha, lacný prenájom, dostatočný priestor pre základnú aparatúru – to je všetko, čo začínajúca kapela potrebuje k svojmu rozvoju. Ak sa garáž nachádza v blízkosti obývaných domov, dá sa zvukovo izolovať starými matracmi, ktoré jednoducho pripevníte na steny zvnútra garáže. V zime stačí na vykúrenie interiéru pred skúškou kapely teplovzdušný ventilátor alebo žiarič, ktorých cena sa pohybuje v desiatkach eur.

Domáca posilňovňa

Pravidelná návšteva fitka vás môže vyjsť stovky eur ročne, tak prečo si nezriadiť domácu „posilku“ vo vlastnej garáži? Na precvičenie všetkých svalov stačí jedna polohovateľná lavička, tyč, jednoručné činky a závažia. K tomu môžete pridať ešte rotopéd, fitloptu, boxovacie vrece alebo hrazdu. Takto môžete mať fitko priamo u seba doma bez toho, aby ste platili drahé vstupné. Navyše si môžete pri cvičení pustiť nahlas vlastnú hudbu a máte zaručené súkromie.

Pracovňa alebo študovňa

Ak máte plný dom detí, asi ťažko si vyčleníte izbu iba pre svoju prácu. Pre tých, ktorí pracujú z domu a potrebujú pokoj od ruchu domácnosti, prípadne sa stretávajú s klientmi, môže byť prerobená garáž tým správnym riešením. V tomto prípade by išlo o náročnejší projekt, no nič nie je nemožné.

Garáž by bolo nutné tepelne izolovať a zabezpečiť dostatočné kúrenie v zime, napr. olejovým alebo plynovým radiátorom s dostatočným výkonom. Interiér by bolo potrebné vymaľovať príjemnými svetlými farbami, aby pôsobil priestrannejšie. Nemali by ste zabudnúť ani na podlahu, koberec a pohodlný kancelársky nábytok.

Problémom môže byť stará garážová brána, ktorá nepôsobí práve reprezentatívne. Túto by bolo potrebné vymeniť za novú sekciovú bránu, ktorá pôsobí esteticky a dobre tepelne izoluje. Moderné elektrické brány navyše vďaka najnovším uzamykacím technológiám ochránia vašu netradičnú pracovňu pred neoprávneným vniknutím zlodejov.

Ďalším vhodným riešením by bolo odstránenie starej brány, ktorú môžete nahradiť presklenými posuvnými dverami, aké bývajú na terasách domov. Nielenže by takéto dvere pôsobili esteticky, navyše by do vašej novej pracovne vnikal aj dostatok denného svetla, ktoré vám spríjemní čas strávený v práci.

 Diskutovat Tlačiť článok

Hodnotenie článku

hlasov: 0

Diskusia

Článok Prerobte si garáž a získajte izbu navyše zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

počet príspevkov: 0

Zobrazit diskusiu » Pridať príspevok

Nájdite si svoje bývanie

Vyberajte z viac ako 10000 nehnuteľností na Hyperreality.sk

Nehnuteľnosť

Kraj

Obsahuje text

poradna

V tejto chvíli neexistujú žiadne záznamyDiskusia

Celkom: 219 príspevkov

Peter: Aktuálna situácia cien bytov v...

Moncler Mens Tib Quilted Slim Down Vest 22 [d: moncler sale moncler outlet...

Replica Longines Master Collection L2.738.4.7: swiss replica watches aaa+ swiss...

Fake Omega Watches Polished Quartz Series 123: omega watches on sale omega watches...

Replica Bell & Ross Relógios, Bell & Ross Rel: réplica relógios suíços aaa + relógios...

Kaufen Sie Günstige Herve Leger Bandage -Klei: Herve Leger Verkauf Herve Leger...

Replica Top brand watches: [b][url=http://www.ai88w.com/]swiss...

AAA + Audemars Piguet Relojes, Audemars Pigue: mejores réplicas de relojes...

Ďalšie príspevky »