Stavajte jednoducho, bez zbytočných výdavkov

20.5.2014 | PR článek | Projekty | Komentárov 0 |

Stavba domu by mala byť rýchla, jednoduchá a úsporná. Nielen na čas či peniaze, ale aj na energiu, ktorá sa neskôr v dome spotrebuje. Preto je potrebné zvoliť kvalitný stavebný materiál, ktorý zohľadní všetky tieto kritériá a navyše ponúkne aj čosi navyše.

Stavajte jednoducho, bez zbytočných výdavkov  - foto, Hyperbyvanie.sk

Jednoduchšie ako stavebnica

Čas sú peniaze. Čím rýchlejšie sa dokončí hrubá stavba, tým rýchlejšie napredujú aj dokončovacie stavebné práce. so stavebnými materiálmi Ytong je výstavba veľmi jednoduchá a rýchla, pretože tvárnice z bieleho pórobetónu pripomínajú detskú stavebnicu a podobne hravo sa s nimi aj narába.

Široký sortiment ponúka rôzne tvárnice pre obvodové murivo, nosné a nenosné priečky, preklady, špeciálne napr. oblúkové tvárnice, ale aj stropy či strechy. Portfólio produktov kompletného stavebného systému Ytong dopĺňajú aj minerálne dosky Multipor rôznej hrúbky, ktoré slúžia na zateplenie muriva.

Stavajte jednoducho, bez zbytočných výdavkov , fotka

 

Stavba z tvárnic Ytong je rýchla a presná, čo šetrí peniaze aj čas. Náklady na hrubú stavbu síce tvoria iba cca. 9% hodnoty domu, ale použitý materiál výrazne ovplyvňuje jeho prevádzku. Kvalitné obvodové murivo je preto základom pre úsporné domy. Tvárnice Ytong dýchajú a výborne izolujú, takže prispievajú k úspore nákladov na vykurovanie,“ potvrdzuje Daniel Kozel, majiteľ firmy DK1. Pod jeho vedením vyrástla hrubá stavba rodinného domu v českých Bolaticích za rekordných 24 hodín.

Stavajte jednoducho, bez zbytočných výdavkov , fotka

 

Strop a strecha z pórobetónu

Vedeli ste, že až 80% slnečného žiarenia preniká do domu cez strechu? Strešné plochy sa tak v horúcich slnečných dňoch zohrejú a zmenia na „pec“. Jednou z príčin, prečo sa to deje je, že na stavbu podkrovia boli použité rôzne stavebné materiály. Zväčša odlišné od materiálu, z ktorého bola postavená hrubá stavba domu.

Z Ytongu však možno postaviť dom od pivnice až po strechu vďaka montovanému konštrukčnému systému Ytong Ekonom a Ytong Komfort pre stropy a strechy do sklonu 40°. Vďaka svojej masívnosti a použitému materiálu chránia pred letným teplom a zimným chladom, hlukom a vytvárajú príjemnú klímu po tepelnej ako aj vlhkostnej stránke.

Stavajte jednoducho, bez zbytočných výdavkov , fotka

 

Nízkoenergetický dom bez zateplenia?

Často skloňovaná energetická náročnosť budov naberá v súčasnosti zásadnú dynamiku. Ceny prakticky všetkých energií rastú rýchlo a najmä z dlhodobého hľadiska platí, že finančné nároky na prevádzku budov sa stávajú dôležitým faktorom pri projektovaní a výstavbe domov. Čoraz častejšie sa preto stavajú nízkoenergetické, alebo pasívne domy z moderných stavebných materiálov, akým je aj Ytong. Ten ponúka riešenie pre jednovrstvové konštrukcie spĺňajúce prísnejšie normy vďaka produktovej rade označenej ako „plusko“.

Stavajte jednoducho, bez zbytočných výdavkov , fotka

 

Najlepšie tepelno-izolačná vrstva od Ytongu

Produkty Ytong Theta+ a Ytong Lambda+ majú vylepšené tepelnoizolačné vlastnosti oproti klasickým tvárniciam Ytong Theta a Ytong Lambda. Biely pórobetón označený + vykazuje vlastnosti, ktoré spĺňajú nielen požadované hodnoty platnej tepelnej normy na Slovensku, ale prekračujú aj hodnoty odporúčané, a to všetko pri štandardnej hrúbke 375 mm. Vďaka týmto vlastnostiam je možné stavať domy vo veľmi úspornom štandarde, a to bez dodatočného zateplenia. Najrozšírenejším rozmerom sa môže pochváliť Lambda+ (v hrúbke 450 mm), ktorá sa dosahovanými tepelnoizolačnými parametrami dostáva prakticky na hranicu pasívneho štandardu pri jednovrstvovom murovaní. Ytong Theta+ s hrúbkou 500 mm spadá do pasívneho štandardu už úplne jednoznačne.

Stavajte jednoducho, bez zbytočných výdavkov , fotka

 

Prírodné materiály, ktoré neškodí zdraviu

Stavebný systém Ytong sa vyrába iba zo stopercentne prírodných materiálov (zmesi kremičitého piesku, vápna a vody), ktorý má až trikrát nižšiu mieru rádioaktivity než šedý pórobetón či keramické materiály. Jeho minerálne zloženie garantuje skvelú nehorľavosť, účinne tlmí hluk a má minimálne nároky na údržbu. V mnohých smeroch je úsporným a zdraviu prospešným materiálom, na čo by ste pri plánovaní vášho „hradu“ nemali zabudnúť.

Stavajte jednoducho, bez zbytočných výdavkov , fotka

 Diskutovat Tlačiť článok

Hodnotenie článku

hlasov: 0

Diskusia

Článok Stavajte jednoducho, bez zbytočných výdavkov zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

počet príspevkov: 0

Zobrazit diskusiu » Pridať príspevok

Nájdite si svoje bývanie

Vyberajte z viac ako 10000 nehnuteľností na Hyperreality.sk

Nehnuteľnosť

Kraj

Obsahuje text

poradna

V tejto chvíli neexistujú žiadne záznamyDiskusia

Celkom: 219 príspevkov

Peter: Aktuálna situácia cien bytov v...

Moncler Mens Tib Quilted Slim Down Vest 22 [d: moncler sale moncler outlet...

Replica Longines Master Collection L2.738.4.7: swiss replica watches aaa+ swiss...

Fake Omega Watches Polished Quartz Series 123: omega watches on sale omega watches...

Replica Bell & Ross Relógios, Bell & Ross Rel: réplica relógios suíços aaa + relógios...

Kaufen Sie Günstige Herve Leger Bandage -Klei: Herve Leger Verkauf Herve Leger...

Replica Top brand watches: [b][url=http://www.ai88w.com/]swiss...

AAA + Audemars Piguet Relojes, Audemars Pigue: mejores réplicas de relojes...

Ďalšie príspevky »