Stavebný materiál, s ktorým ušetríte

26.5.2014 | PR článek | Projekty | Komentárov 0 |

Stavba domu by mala byť rýchla, jednoduchá a úsporná. Nielen na čas či peniaze, ale aj na energiu, ktorá sa neskôr v dome spotrebuje. Preto je potrebné zvoliť kvalitný stavebný materiál, ktorý zohľadní všetky tieto kritériá a navyše ponúkne aj čosi navyše. Biely pórobetón Ytong vyniká ďalšími výhodami nielen z krátkodobého, ale aj z dlhodobého hľadiska.

Stavebný materiál, s ktorým ušetríte  - foto, Hyperbyvanie.sk

Jednoduchý systém ako stavebnica

Čas sú peniaze. Čím rýchlejšie sa dokončí hrubá stavba, tým rýchlejšie napredujú aj dokončovacie stavebné práce. S Ytongem je výstavba veľmi jednoduchá a rýchla, pretože tvárnice bieleho pórobetónu pripomínajú detskú stavebnicu a podobne hravo sa s nimi aj narába. Široký sortiment ponúka rôzne tvárnice pre obvodové murivo, nosné a nenosné priečky, preklady, špeciálne napr. oblúkové tvárnice, ale aj stropy či strechy. Portfólio produktov kompletného stavebného systému Ytong dopĺňajú aj minerálne dosky Multipor rôznej hrúbky, ktoré slúžia na zateplenie muriva.

Stavebný materiál, s ktorým ušetríte , fotka

 

Čo si o Ytongu myslia odborníci

Stavba z tvárnic Ytong je rýchla a presná, čo šetrí peniaze aj čas. Náklady na hrubú stavbu síce tvoria iba cca. 9% hodnoty domu, ale použitý materiál výrazne ovplyvňuje jeho prevádzku. Kvalitné obvodové murivo je preto základom pre úsporné domy. Tvárnice Ytong dýchajú a výborne izolujú, takže prispievajú k úspore nákladov na vykurovanie,“ potvrdzuje Daniel Kozel, majiteľ firmy DK1. Pod jeho vedením vyrástla hrubá stavba rodinného domu v českých Bolaticích za rekordných 24 hodín.

Stavebný materiál, s ktorým ušetríte , fotka

 

Strop a strecha z pórobetónu

Vedeli ste, že až 80% slnečného žiarenia preniká do domu cez strechu? Strešné plochy sa tak v horúcich slnečných dňoch zohrejú a zmenia na „pec“. Jednou z príčin, prečo sa to deje je, že na stavbu podkrovia boli použité rôzne stavebné materiály. Zväčša odlišné od materiálu, z ktorého bola postavená hrubá stavba domu. Z Ytongu však možno postaviť dom od pivnice až po strechu vďaka montovanému konštrukčnému systému Ytong Ekonom a Ytong Komfort pre stropy a strechy do sklonu 40°. Vďaka svojej masívnosti a použitému materiálu chránia pred letným teplom a zimným chladom, hlukom a vytvárajú príjemnú klímu po tepelnej ako aj vlhkostnej stránke.

Nízkoenergetický dom bez zateplenia

Často skloňovaná energetická náročnosť budov naberá v súčasnosti zásadnú dynamiku. Ceny prakticky všetkých energií rastú rýchlo a najmä z dlhodobého hľadiska platí, že finančné nároky na prevádzku budov sa stávajú dôležitým faktorom pri projektovaní a výstavbe domov. Čoraz častejšie sa preto stavajú nízkoenergetické, alebo pasívne domy z moderných stavebných materiálov, akým je aj Ytong. Ten ponúka riešenie pre jednovrstvové konštrukcie spĺňajúce prísnejšie normy vďaka produktovej rade označenej ako „plusko“. Produkty Ytong Theta+ a Ytong Lambda+ majú vylepšené tepelnoizolačné vlastnosti oproti klasickým tvárniciam Ytong Theta a Ytong Lambda. Biely pórobetón označený + vykazuje vlastnosti, ktoré spĺňajú nielen požadované hodnoty platnej tepelnej normy na Slovensku, ale prekračujú aj hodnoty odporúčané, a to všetko pri štandardnej hrúbke 375 mm. Vďaka týmto vlastnostiam je možné stavať domy vo veľmi úspornom štandarde, a to bez dodatočného zateplenia. Najrozšírenejším rozmerom sa môže pochváliť Lambda+ (v hrúbke 450 mm), ktorá sa dosahovanými tepelnoizolačnými parametrami dostáva prakticky na hranicu pasívneho štandardu pri jednovrstvovom murovaní. Ytong Theta+ s hrúbkou 500 mm spadá do pasívneho štandardu už úplne jednoznačne.

Stavebný materiál, s ktorým ušetríte , fotka

 

Stavajte z prírodného materiálu

Stavebný systém Ytong sa vyrába iba zo stopercentne prírodných materiálov (zmesi kremičitého piesku, vápna a vody), ktorý má až trikrát nižšiu mieru rádioaktivity než šedý pórobetón či keramické materiály. Jeho minerálne zloženie garantuje skvelú nehorľavosť, účinne tlmí hluk a má minimálne nároky na údržbu. V mnohých smeroch je úsporným a zdraviu prospešným materiálom, na čo by ste pri plánovaní vášho „hradu“ nemali zabudnúť. Viac informácií o stavebnom systéme Ytong sa dozviete na oficiálnych stránkach.

Stavebný materiál, s ktorým ušetríte , fotka

 Diskutovat Tlačiť článok

Hodnotenie článku

hlasov: 2

Diskusia

Článok Stavebný materiál, s ktorým ušetríte zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

počet príspevkov: 0

Zobrazit diskusiu » Pridať príspevok

Nájdite si svoje bývanie

Vyberajte z viac ako 10000 nehnuteľností na Hyperreality.sk

Nehnuteľnosť

Kraj

Obsahuje text

poradna

V tejto chvíli neexistujú žiadne záznamyDiskusia

Celkom: 199 príspevkov

Replica Chopard Watches, orologi di lusso Cho: swiss replica orologi aaa + Orologi...

Datejust 36 millimetri: orologi Rolex orologi rolex a basso...

FitFlop sandaler Kvinner 2013 nye ankomst, Fr: Christian Louboutin outlet billig...

Hohe Qualität Belstaff Online, Belstaff Outle: belstaff panther belstaff...

relógios Chopard: Réplicas de relógiosRelógios...

Wedding Party Dresses, Bridesmaid Dresses: wedding gowns online best wedding...

Spyder Kvinnor Ski Suits : Spyder Jackor, Spy: [b]Spyder skidglasögon[/b] [b]spyder...

Ďalšie príspevky »