Máte problémy so správcom bytovej jednotky?

11.10.2017 | | Rekonštrukcie | Komentárov 0 |

Stavba a rekonštrukcia nového domu nie je ničím príjemným a jednoduchým. Aj z tohto dôvodu si to ľudia veľmi dobre a dopredu zvažujú, všetky jednotlivé kroky, ktoré ich budú pri tejto činnosti sprevádzať. Ale ani samotné bývanie v hotovom dome a bytovej jednotke nemusí byť najideálnejšie, pokiaľ nemáte v zastúpení dobrého správcu.

Máte problémy so správcom bytovej jednotky? - foto, Hyperbyvanie.sk

Vedenie účtovných dokumentov, opravy, revízie, technická správa a mnoho iných vecí musí za vás v panelovom dome niekto vyriešiť. Mala by to byť práve táto osoba. Kde ju ale nájsť a akými vlastnosťami a schopnosťami musí byť hodnotený človek, ktorý má na starosti komplexnú správu budov? Pre vašu lepšiu informovanosť, vám to prezradíme v tomto článku.

Na základe zmluvy

Všetky práva a povinnosti správcu vašej bytovej jednotky musia byť dohodnuté zmluvne. Samozrejme, že v rodinnom dome si za prevádzku betónovej žumpy zodpovedáte sami, no v prípade bytových jednotiek je to jeden zástupca, ktorý má na starosti presne vymedzené povinnosti a práva. Dokonca aj ročné vyúčtovanie. Mala by to byť osoba, ktorá je zodpovedná a schopná vedenia.

Máte problémy so správcom bytovej jednotky?, fotka

 

Činnosti, ktoré patria ku správe nehnuteľností

Ešte sme len na začiatku a vidíme, že to nemusí byť až tak celkom jednoduché. Je to niekoľko zodpovedných úloh, ktoré zveríte do rúk jednej osoby, preto si na jej výbere dajte záležať, aby vám príjemný spánok pod mäkkými obliečkami nenarušila tečúca toaleta. Predovšetkým ide najmä o tieto činnosti:

Ekonomická oblasť-kam spadá vedenie účtovníctva, vytváranie zálohových predpisov, sledovanie úhrad a vymáhanie pohľadávok. Každá jednotka môže mať v zmluve stanovené po dohode s ostatnými nájomcami a vlastníkmi bytov svoje pravidlá.

Technická oblasť-zabezpečenie výkonu všetkých prác. Sem spadajú aj opravy zastaraného potrubia, ktoré mohli vzniknúť pred plánovanou inštaláciou nového sprchového kúta.

Investičná oblasť-je tvorená investíciami do všetkých oblastí, ktoré sa týkajú nehnuteľnosti určenej na bývanie. Aj tu je všetko vybavované a určené podľa požiadaviek vlastníkov bytov.

Právna oblasť-v niektorých prípadoch asi najdôležitejšia časť, od ktorej sa odvíja riešenie sporov súvisiacich s dozorom nad užívaním nehnuteľnosti.

Ak váš správca nepatrí k ľuďom, ktorí vykonávajú tieto činnosti zodpovedne, mali by ste ho vymeniť. Ide o vašu spokojnosť a pohodlie. Ani váš pekný obraz ktorý visí na stene krivo, nenecháte bez povšimnutia, presne tak by ste mali pristupovať aj k tomuto problému.Diskutovat Tlačiť článok

Hodnotenie článku

hlasov: 0

Diskusia

Článok Máte problémy so správcom bytovej jednotky? zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

počet príspevkov: 0

Zobrazit diskusiu » Pridať príspevok

Nájdite si svoje bývanie

Vyberajte z viac ako 10000 nehnuteľností na Hyperreality.sk

Nehnuteľnosť

Kraj

Obsahuje text

poradna

V tejto chvíli neexistujú žiadne záznamyDiskusia

Celkom: 225 príspevkov

NOOB Factory replica watches,JF Factory repli: réplica relógios suíços aaa + relógios...

Katarína: sused nad nami predpokladám že má...

Katarína: sused nad nami predpokladám že má...

Tiffany Sets: , tiffanyjewelry - outlet.net: Tiffany jóias Tiffany &...

Audemars Piguet: bästa schweiziska replika...

Peter: Aktuálna situácia cien bytov v...

Moncler Mens Tib Quilted Slim Down Vest 22 [d: moncler sale moncler outlet...

Replica Longines Master Collection L2.738.4.7: swiss replica watches aaa+ swiss...

Ďalšie príspevky »