Pozor na základy, ktoré môžu ohroziť a zhoršiť kvalitu vášho bývania

16.7.2019 | Redakce | Rekonštrukcie | Komentárov 0 |

Voda je základnou podmienkou života na zemi, no pokiaľ sa dostane do kontaktu s menej odolnými materiálmi, nastáva v závislosti od situácie menší alebo väčší problém. Problém, ktorého riešenie je v tých posledných fázach už pomerne náročné. Aby ste tomu predišli, je dobré si ešte pred samotnou výstavbou alebo rekonštrukciou položiť niekoľko základných otázok a nájsť na ne aj adekvátne odpovede.

Pozor na základy, ktoré môžu ohroziť a zhoršiť kvalitu vášho bývania - foto, Hyperbyvanie.sk

Pomôže izolácia základov?

Určite áno, a to najmä v prípade domov, ktoré si takýto zásah doslova vyžadujú. Nájsť ale vhodnú membránu proti vode a vlhkosti nie je jednoduché. Zárukou úspechu by mali byť odborníci na riešenie izolácie základov, ktoré musia byť predsa v poriadku. Často sú nosnými piliermi a konštrukciou, od ktorej závisí niekoľko ďalších vecí. Preto si v rámci vlastného záujmu nechajte pri stavbe a rekonštrukcii domu poradiť.

Protipožiarna bezpečnosť a upchávky

Okrem toho, že dom musí byť dobre izolovaný, mal by spĺňať aj všetky protipožiarne podmienky. To znamená – byť bezpečný, chránený pred vznikom požiaru a prispôsobený na všetky situácie. Jednou zo základných vecí je vybrať si vhodný stavebný materiál a doplnky, ktoré vo vzájomnej súhre nie sú z tohto pohľadu nebezpečné.

Spoľahlivá ochrana závisí od dodržiavania stanovených predpisov a noriem, no v mnohých smeroch vám pomôžu aj špeciálne úpravy v podobe správneho rozmiestnenia protipožiarnych upchávok a dymovodov, prípadne zabezpečenia plynulej únikovej cesty v dome, bytoch alebo nebytových priestoroch.

Pozor na základy, ktoré môžu ohroziť a zhoršiť kvalitu vášho bývania, fotka

 

Optimálna klíma a správne doplnky

Dobrá atmosféra nie je len o príjemnej nálade a chutnej večeri za stolom s celou rodinou. Dobrá atmosféra znamená vytvorenie optimálnej klímy, ktorou sa v prvom rade rozumie vzduch. Kvalitný, čerstvý a bez formaldehydu či iných chemických látok, s ktorými sa v poslednej dobe doma čoraz častejšie stretávame. Na zaistenie týchto podmienok vám najlepšie pomôžu plastové okná, cez ktoré sa dá dobre vetrať. Ich výber je široký a vďaka internetu aj pohodlnejší.

Rovnako dobre vás kladne nabitých iónov zbaví aj ionizátor, voda alebo materiály, čo najbližšie prírode. Drevo je jedným z nich, reguluje koncentráciu týchto škodlivých iónov a vytvára romantickú atmosféru. Kúpa dreveného nábytku je preto veľmi dobrá voľba. Nehovoriac o tom, že vám naozaj dlho vydrží.

Doladiť niektoré drobné detaily už bude s pomocou dekoračných doplnkov jednoduché. V niektorých prípadoch vám pomôžu posuvné systémy, ktoré zjednodušia manipuláciu a používanie mnohých častí interiéru. Tak to vyskúšajte a uvidíte, že bude vaše bývanie oveľa jednoduchšie a o skutočnom komforte.Diskutovat Tlačiť článok

Hodnotenie článku

hlasov: 2

Diskusia

Článok Pozor na základy, ktoré môžu ohroziť a zhoršiť kvalitu vášho bývania zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

počet príspevkov: 0

Zobrazit diskusiu » Pridať príspevok

Nájdite si svoje bývanie

Vyberajte z viac ako 10000 nehnuteľností na Hyperreality.sk

Nehnuteľnosť

Kraj

Obsahuje text

poradna

V tejto chvíli neexistujú žiadne záznamyDiskusia

Celkom: 245 príspevkov

Relógios Hublot Replica Watches : Fábrica Onl: réplica relógios suíços aaa + relógios...

Hublot Replica Watches - ein geliebter Band f: Replik Schweizer Uhren aaa + Replik...

Réplica reloj Omega Broad Arrow Chronographe : [b]réplicas de relojes suizos aaa...

Replica Omega Seamaster , AAA Omega Seamaster: Replik Schweizer Uhren aaa + Replik...

høj kvalitet schweiziske replika ure: høj kvalitet schweiziske replika...

Ďalšie príspevky »