Ušetrite pri stavbe svoj čas aj peniaze

30.6.2014 | PR článek | Stavebné murovacie systémy | Komentárov 0 |

Stavba domu by mala byť rýchla, jednoduchá a úsporná – a to nielen na čas či peniaze, ale aj na energiu, ktorá sa neskôr v dome spotrebuje. Preto je potrebné zvoliť kvalitný stavebný materiál, ktorý zohľadní všetky tieto kritériá. Trendom súčasného stavebníctva je výstavba nízkoenergetických a pasívnych domov, ktoré sú garanciou ekonomického, kvalitného a zdravého bývania. Rovnakými vlastnosťami vyniká aj biely pórobetón Ytong, ktorý ponúka rôzne výhody nielen z krátkodobého, ale aj z dlhodobého hľadiska.

Ušetrite pri stavbe svoj čas aj peniaze - foto, Hyperbyvanie.sk

Hrubá stavba z jedného materiálu

Kompletný stavebný systém Ytong ponúka murivo na stavbu domu, a to od pivnice až po strechu - tvárnice pre obvodové murivo, murivo na priečky, stropný a strešný systém, ako aj schodisko. Všetky diely sú kompaktné a vhodné na svojpomocnú stavbu, či stavbu profesionálov.

Ušetrite pri stavbe svoj čas aj peniaze, fotka

 

Perfektné zateplenie aj pre pasívne domy

Často skloňovaná energetická náročnosť budov naberá v súčasnosti zásadnú dynamiku. Ceny prakticky všetkých energií rastú rýchlo a najmä z dlhodobého hľadiska platí, že finančné nároky na prevádzku budov sa stávajú dôležitým faktorom pri projektovaní a výstavbe domov. Čoraz častejšie sa preto stavajú nízkoenergetické, alebo pasívne domy z moderných stavebných materiálov, akým je aj Ytong. Ten ponúka riešenie pre jednovrstvové konštrukcie spĺňajúce prísnejšie normy vďaka produktovej rade označenej ako „plusko“.

Ušetrite pri stavbe svoj čas aj peniaze, fotka

 

Výnimočné tepelnoizolačné tvárnice Ytong

Produkty Ytong Theta+ a Ytong Lambda+ majú vylepšené tepelnoizolačné vlastnosti oproti klasickým tvárniciam Ytong Theta a Ytong Lambda. Biely pórobetón označený + vykazuje vlastnosti, ktoré spĺňajú nielen požadované hodnoty platnej tepelnej normy na Slovensku, ale prekračujú aj hodnoty odporúčané, a to všetko pri štandardnej hrúbke 375 mm.

Ušetrite pri stavbe svoj čas aj peniaze, fotka

 

Vďaka týmto vlastnostiam je možné stavať domy vo veľmi úspornom štandarde, a to bez dodatočného zateplenia. Najrozšírenejším rozmerom sa môže pochváliť Lambda+ (v hrúbke 450 mm), ktorá sa dosahovanými tepelnoizolačnými parametrami dostáva prakticky na hranicu pasívneho štandardu pri jednovrstvovom murovaní. Ytong Theta+ s hrúbkou 500 mm spadá do pasívneho štandardu už úplne jednoznačne.

Biely pórobetón je navyše veľmi perspektívny materiál, pretože spĺňa aj požadované parametre budov ustanovených evropsokou smernice o energetickej hospodárnosti. Tie by mali stavby spĺňať od roku 2020.

Ušetrite pri stavbe svoj čas aj peniaze, fotka

 

Ušetrite na vykurovanie svojho domu

Tvárnice z bieleho pórobetónu obsahujú milióny vzduchových pórov, vďaka ktorým disponujú skvelými tepelnoizolačnými vlastnosťami. Múry z tohto materiálu chránia obyvateľov domu nielen pred chladom, ale aj pred horúčavou, skvelú kumuláciu tepla zaistí tiež masívny strop Ytong Ekonom a strecha Ytong Komfort. Použitím rovnakého materiálu pre celú stavbu navyše stavitelia predídu vzniku tepelných mostov, ktoré sú často dôvodom úniku až 20 % tepla.

Jeden príklad za všetky

Pre jasnejšiu predstavu sú dobrým príkladom majitelia bytu o rozlohe 70 m² v pasívnom dome, ktorí ročne zaplatia až desaťkrát menej za vykurovanie, než za vykurovanie rovnakého bytu v panelovom dome z 80tych rokov. Tepelná strata pasívneho domu je tak nízka, že nie je potrebný ani bežný systém vykurovania. Tepelné zisky zo slnka, ľudí a elektrických spotrebičov pohodlne vykúria celý dom po väčšinu roka.

Ušetrite pri stavbe svoj čas aj peniaze, fotka

 

Hlavné výhody materiálu Ytong

Zo stavebného systému Ytong je už dnes možné postaviť budovy, ktoré spĺňajú energetické požiadavky budúcnosti. Výhody tvárnic Ytong sú:

  • rýchla a bezproblémová výstavba;
  • vytvárajú zdravé bývanie;
  • ekologický a nehorľavý stavebný materiál vyrobený výhradne z prírodných surovín;
  • výnimočné tepelnoizolačné vlastnosti;
  • úspory za energiu na vykurovanie či chladenie, za dodatočné zateplenie a za čas výstavby.
  • a sú trvalou hodnotou.


Diskutovat Tlačiť článok

Hodnotenie článku

hlasov: 0

Diskusia

Článok Ušetrite pri stavbe svoj čas aj peniaze zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

počet príspevkov: 0

Zobrazit diskusiu » Pridať príspevok

Nájdite si svoje bývanie

Vyberajte z viac ako 10000 nehnuteľností na Hyperreality.sk

Nehnuteľnosť

Kraj

Obsahuje text

poradna

V tejto chvíli neexistujú žiadne záznamyDiskusia

Celkom: 219 príspevkov

Peter: Aktuálna situácia cien bytov v...

Moncler Mens Tib Quilted Slim Down Vest 22 [d: moncler sale moncler outlet...

Replica Longines Master Collection L2.738.4.7: swiss replica watches aaa+ swiss...

Fake Omega Watches Polished Quartz Series 123: omega watches on sale omega watches...

Replica Bell & Ross Relógios, Bell & Ross Rel: réplica relógios suíços aaa + relógios...

Kaufen Sie Günstige Herve Leger Bandage -Klei: Herve Leger Verkauf Herve Leger...

Replica Top brand watches: [b][url=http://www.ai88w.com/]swiss...

AAA + Audemars Piguet Relojes, Audemars Pigue: mejores réplicas de relojes...

Ďalšie príspevky »