Penové sklo REFAGLASS izoluje komplex Main Point Karlin

9.11.2011 | Recifa a.s. | Stavebné technológie | Komentárov 2 |

Nové a moderné materiály sú žiadané úplne všade. Tým skôr v stavebníctve, kde sú kladené vysoké nároky na kvalitu, cenu a v poslednej dobe taktiež na ekológiu. Moderné stavebné riešenia sú preferované v každej etape výstavby. Teplené-izolačným materiálom budúcnosti je celkom isto penové sklo. Jeho obľúbenosť rastie nielen vo výstavbe rodinných domou, ale taktiež u inžinierskych stavieb alebo developerských projektov.

Penové sklo REFAGLASS izoluje komplex Main Point Karlin - foto, Hyperbyvanie.sk

 

Jedná sa o tepelné-izolačný materiál, ktorý si pomaly, ale určite získava na trhu významnu pozíciu hlavne vďaka nespornej kvalite a vynikajúcim vlastnostiam. Výrobná technológia pozostáva zo spracovania odpadového črepu z obalového skla, medzistupňom výroby je sklenená múčka a konečným výrobkom práve penové sklo. Pri výrobe penového skla REFAGLASS sa používajú také chemické činidla, ktoré nepredstavujú žiadnu ekologickú záťaž pre životné prostredie. Výrobou penového skla sa zaoberá spoločnosť RECIFA a.s., ktorá je v Českej republike jediným českým výrobcom tohto materiálu.

 

Penové sklo REFAGLASS izoluje komplex Main Point Karlin, fotka

 

Svoje uplatnenie našlo penové sklo ako vo sfére súkromnej tak v oblasti komerčnej. Štrk z penového skla sa používa prevažne ako izolácia základov u rodinných domou, administratívnych budov, developerských projektov, zelených striech a tiež i jako izolácia podzemných priestorov. V neposlednej rade je štrk z penového skla vhodný pre terénne úpravy. Penové sklo REFAGLASS, bolo použité taktiež v jednom z veľmi zaujímavých projektov súčasnosti, je súčasťou stavby nového komplexu Main Point Karlin v Prahe.

 

Penové sklo REFAGLASS izoluje komplex Main Point Karlin, fotka

 

Main Point Karlin – prepojenie dynamiky a charakteristickej atmosféry lokality

Nova budova Main Point Karlin je viditeľnou dominantou pražského Karlína, nachádza sa medzi Pobřežní ulicí a Rohanským náměstím, je situovaná v centre Prahy a napriek tomu výborne dostupná. V jej susedstve sa nachádza hotel a kongresové centrum HILTON. Main Point Karlin sa vyznačuje uplne nezameniteľnou architektúrou, ktorá bola navrhnutá architektonickou kanceláriou DaM spol. s r.o. Veľmi originálne riešenie stavby, dokáže zaujať hneď na prvý pohľad. Ide v podstate o zaoblenú nadzemnú časť budovy prepojenou s pravouhlou podzemnou časťou šikmých betonových stlpov. Netradičné oble tvary budovy, ale zároveň plynula krivka fasády, však umožňuje umiestnenie plnohodnotných pracovných miest a zároveň plní funkciu estetickú.

 

Penové sklo REFAGLASS izoluje komplex Main Point Karlin, fotka

 

Medzi hlavné kvality Main Point Karlin patrí logické členenie priestoru, denné svetlo (atrium prechádzajúce stredom budovy až k vstupnému podlažiu privedie denné svetlo do vnútorných priestorov), čerstvý vzduch (komplex disponuje otvárateľnými oknami i vo vnútorných častiach budovy), kľudne pracovné miesta a prítomnosť zelene (môžete prejsť zo svojej kancelárie priamo do zelenej záhrady, ktorá je vytvorená na streche a je celoročne prístupná). Technické zázemí bolo zároveň navrhnute s ohľadom na životné prostredie (napr. systém ventilácie a chladenia je vytvorený tak, aby rešpektoval prirodzené prúdenie vzduchu, chladí sa vltavskou vodou).

 

Penové sklo REFAGLASS izoluje komplex Main Point Karlin, fotka

 

Zo stavebného hľadiska je desať podlažná budova zaujímavá m.j. i preto, že veľká časť podzemného objektu presahuje svojím pôdorysom nadzemnu časť. Pre zásypy tejto časti stavby bolo potrebné použiť väčšie množstvo ľahčeného materiálu. Rozhodovalo sa medzi niekoľkými variantmi a ako najlepšie riešenie bolo nakoniec zvolené penové sklo REFAGLASS.

 

Penové sklo REFAGLASS izoluje komplex Main Point Karlin, fotka

 

Do projektu bolo penové sklo zahrnuté hlavne vďaka svojím skvelým vlastnostiam, ako je veľmi nízka váha (1/10 až 1/20 váhy kamenného štrku), vysoká pevnosť v tlaku (po zhutnení 0,64 až 1,3MPa), vodeodolnosti, nenasiakavosti.. ,,Využitie penového skla v budúcnosti budem určite podporovať. Jeho technické parametre sú výhodou v ďalších ohľadoch, práca s materiálom nie je časovo ani technický náročná,“ hovorí Ing. Pavel Háječek, vedúci koordinátor stavby so spoločnosti PDS Praha a.s.

 

Penové sklo REFAGLASS izoluje komplex Main Point Karlin, fotka

 

Výstavbu realizovala jedná z najväčších stavebných spoločnosti v Českej republike PSJ, a.s., ktorá je držiteľom rady ocenení. Penové sklo REFAGLASS vo forme štrku bolo využité na terénne úpravy okolo administratívnej budovy, vzhľadom ku svojej nízkej váhe (150-180 kg/ m³) nad stropy podzemných garáži a nakoniec ako čiastočné podložie pre spevnenie príjazdovej cesty. Celkový objem použitého penového skla tvorí 330 m³, čo znamená v skutočnosti asi 6 plne naložených kamiónov. Zabudovanie penového skla bolo prevedené spoločnosťou PDS Praha a.s. a dodané priamo výrobcom, spoločnosťou RECIFA a.s.

Informace o stavbě

Investor: MainPoint Karlin, a.s.
Developer: PSJ INVEST, a.s.

Developerem projektu Main Point Karlin je společnost PSJ INVEST, a.s., která působí na českém trhu šestnáct let. PSJ INVEST, a.s. již vytvořila více než 181 000 čtverečních metrů kancelářských, obchodních, bytových a průmyslových ploch. K nejznámějším dokončeným projektům patří vedle Main Point Karlin především prestižní administrativní komplex BB Centrum v Praze 4 Michli a obchodně zábavní centrum City Park Jihlava.

Uložení pěnového skla REFAGLASS: PDS Praha a.s.
Výrobce pěnového skla REFAGLASS: RECIFA a.s.Diskutovat Tlačiť článok

Hodnotenie článku

hlasov: 1

Diskusia

jana: Je to výborný nápad...< Odpovedať

jana: Je to výborný nápad...< Odpovedať

počet príspevkov: 2

Zobrazit diskusiu » Pridať príspevok

Nájdite si svoje bývanie

Vyberajte z viac ako 10000 nehnuteľností na Hyperreality.sk

Nehnuteľnosť

Kraj

Obsahuje text

poradna

V tejto chvíli neexistujú žiadne záznamyDiskusia

Celkom: 219 príspevkov

Peter: Aktuálna situácia cien bytov v...

Moncler Mens Tib Quilted Slim Down Vest 22 [d: moncler sale moncler outlet...

Replica Longines Master Collection L2.738.4.7: swiss replica watches aaa+ swiss...

Fake Omega Watches Polished Quartz Series 123: omega watches on sale omega watches...

Replica Bell & Ross Relógios, Bell & Ross Rel: réplica relógios suíços aaa + relógios...

Kaufen Sie Günstige Herve Leger Bandage -Klei: Herve Leger Verkauf Herve Leger...

Replica Top brand watches: [b][url=http://www.ai88w.com/]swiss...

AAA + Audemars Piguet Relojes, Audemars Pigue: mejores réplicas de relojes...

Ďalšie príspevky »