Prvý krém na drevo Aidol Holzschutz –Creme

14.8.2007 | Jan Smidak | Stavebné technológie | Komentárov 0 |

Remmers CZ s.r.o. – dcérska spoločnosť nemeckého koncernu uvádza na český trh svetovú novinku Aidol Holzschutz–Creme. Je to prvá a jedinečná lazúra na drevo na báze krému, ktorý preniká hlboko do dreva a môže tým celkom a dokonale rozvinúť svoje ochranné schopnosti.

Jedná sa o lazúru, ktorá nie je ani slabovrstvá, ani stredne vrstvá, ani silnovrstvá, ba dokonca ani gelová. Je to lazúra, ktorej konzistencia je krémovitá. Pre vašu jasnejšiu predstavu ju môžeme prirovnať ku krému na topánky v tube, tak, ako ho poznáme takmer všetci. Výrobok obsahuje špeciálne olejové emulzie a je vhodný predovšetkým pre nátery drevených vonkajších dielcov, ako sú napríklad ploty, strešné podhľady, záhradný nábytok, pergoly, prístrešky pre autá a pod., ktoré získajú brilantný lazúrový vzhľad.

Unikátne vlastnosti

V unikátnom prípravku sa spájajú všetky prednosti rôznych typov lazúr. Medzi výhody patrí veľmi ľahká aplikácia a spracovanie nevyžadujúce odborné znalosti, dokonalá samorozlievacia schopnosť, neskvapkávanie krému, a tým zaistenie dôkladného preniknutia do dreva. Nemusíte sa obávať natierať napríklad podhľady s tým, že pokvapkáte vašu novú dlažbu okolo chaty, alebo domu. Krém vážne nesteká. Môžete aplikovať na nové, ale aj už skôr natierané povrchy ošetrené akoukoľvek lazúrou, samozrejme podobného odtieňa. Kým mnohé lazúry musíme nanášať až v troch vrstvách, použitím Aidol Holzschutz- Creme môžeme v ideálnom prípade zaistiť kompletnú ochranu dreva jediným náterom. Preniká totiž hlboko do dreva a môže tak celkom rozvinúť svoje ochranné schopnosti. Bola už zaznamenaná hĺbka penetrácie v dreve borovice až do 7 mm.

Gelové lazúry sú minulosť

Tixotropné vlastnosti bežných gelovitých lazúr sa nastavujú prostredníctvom pojív. To znamená, že sa materiál pri nanášaní štetcom oterovou silou na povrchu dreva krátkodobo skvapalní, rozleje sa a potom opäť získa pôvodnú viskozitu. Gelovité lazúry sa preto na penetráciu dreva nehodia. Aidol Holzschutz- Creme sa naproti tomu nanáša na drevo v krémovitej forme, rozlieva sa v rámci samorozlevu, či skvapalňovania a behom takto vzniknutej kontaktnej doby môže dostatočne hlboko preniknúť do dreva.  Údržbové intervaly Aidol Holzschutz- Creme záležia na množstve naneseného prípravku, klimatických podmienkach a farebnom odtieni. Pohybujú sa v rozmedzí od 3 do 10 rokov v závislosti na odtieni a umiestnení natretej plochy. Samozrejme je rozdiel medzi natretým podhľadom alebo plotom.

Výborný na prácu

Výrobok má dokonalú konzistenicu a preto pri jeho aplikácii nedochádza k znečisťovaniu okolia ako je to bežné v klasických lazúrach. Stačí spomenúť len ošetrovanie záhradného nábytku s veľmi členitým povrchom. Dokonca aj na ohobľovanom a tvrdom dreve sa dá v prípade potreby naniesť len jeden náter a výsledok práce je potom hotový v jednom dni. Aidol Holzschutz- Creme už obsahuje látky chrániace drevo proti zamodraniu, riasam, vlhkosti a pôsobeniu UV žiareniu. Výrobok sa neodlupuje, netrhá a nepotrebuje prebrúsenie. Nanášame ho bežným štetcom na lazúry. Množstvo nanášaného výrobku má však svoje hranice. Ak napríklad na ohobľované drevo nanesiete v jednom postupe nad 200 ml/m2, je vopred jasné, že materiál pri delení fází začne stekať. Odporúčame preto systematické roztieranie materiálu. Vhodné nanášacie množstvo je dosiahnuté približne vtedy, ak má čerstvo nanesený Aidol Holzschutz- Creme na povrchu dreva vzhľad krycieho náteru. Pri renovačných náteroch na zvetralých lazúrach s otvorenými pórmi sa môže v dôsledku už existujúceho nasýtenia podkladu nanášať len menšie množstvo. Ak nanesieme na zvislých plochách napríklad 150 - 200 ml/m2, vytvorí sa na spodnej strane dreva odkvapkávacia hrana. Tento nahromadený materiál môžeme ľahko zotrieť štetcom a použiť ho pri ďalšom spracovaní. Zručný remeselník preto okolné plochy nemusí nevyhnutne zakrývať.

Dá sa aj striekať

Môžeme použiť aj striekaciu pištoľ. Aidol Holzschutz- Creme dosahuje pomocou striekacích postupov "airless" alebo "airmix" veľmi dobrý rozstrek. Pri spracovaní materiálu je potrebné dosiahnuť tlak zhruba 90 - 100 barov. Neodporúčame pritom spracovanie pomocou pištole s pohárikom. Pri postupe "airmix" stačí dosiahnuť tlak vzduchu v hodnotách 2,0 - 2,5 barov. Veľkosť trysky ba mala mať priemer 0,28 mm. Nanášané množstvá sú rovnaké, ako pri nátere.

Niečo o farbe

Výrobok je k dispozícii v šiestich farebných odtieňoch - svetlý dub, borovica, pínie, orech, teak a mahagon. Kvôli vodoodpudivým účinkom sme zaradili do programu aj bezfarebnú variantu, ktorá môže slúžiť ako ochranná základová farba a je určená pre stavebné dielce, ktoré nie sú vystavené priamym klimatickým vplyvom (napríklad strešné podľhady). je vhodná ako základný náter pre prípravné nasýtenie podkladu a po nanesení farebného krému vytvorí rovnomerný lazúrový vzhľad na povrchu (v prípade rôzne nasiakavého dreva).

Brání aj hnilobe

Aidol Holzschutz-Creme bol vybavený osvedčenou kombináciou účinných látok IPBC a propiconazolu (podobne ako Aidol HK-Lasur), ktoré chráni drevo proti škodcom. Vo svojej súčasnej podobe je teda výrobok účinný rovnako proti drevokazným hubám (hnilobe).

Výrobok je možné zakúpiť v balení 0,75 l, 2,5 l a 5 l v špecializovaných predajniach, ktorých zoznam nájdete na stránke www.remmers.cz alebo priamo v sídle spoločnosti Remmers. Bližšie informácie získate na telefónnom čísle + 420 323 603 178 alebo emailom na: ahc@remmers.cz.Diskutovat Tlačiť článok

Hodnotenie článku

hlasov: 12

Diskusia

Článok Prvý krém na drevo Aidol Holzschutz –Creme zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

počet príspevkov: 0

Zobrazit diskusiu » Pridať príspevok

Nájdite si svoje bývanie

Vyberajte z viac ako 10000 nehnuteľností na Hyperreality.sk

Nehnuteľnosť

Kraj

Obsahuje text

poradna

V tejto chvíli neexistujú žiadne záznamyDiskusia

Celkom: 219 príspevkov

Peter: Aktuálna situácia cien bytov v...

Moncler Mens Tib Quilted Slim Down Vest 22 [d: moncler sale moncler outlet...

Replica Longines Master Collection L2.738.4.7: swiss replica watches aaa+ swiss...

Fake Omega Watches Polished Quartz Series 123: omega watches on sale omega watches...

Replica Bell & Ross Relógios, Bell & Ross Rel: réplica relógios suíços aaa + relógios...

Kaufen Sie Günstige Herve Leger Bandage -Klei: Herve Leger Verkauf Herve Leger...

Replica Top brand watches: [b][url=http://www.ai88w.com/]swiss...

AAA + Audemars Piguet Relojes, Audemars Pigue: mejores réplicas de relojes...

Ďalšie príspevky »