Ako dosiahnuť optimálne vlastnosti strechy?

30.4.2015 | | Strechy | Komentárov 0 |

Bez strechy by nemohlo existovať žiadne bývanie. Ak preto aktuálne plánujete stavať to vaše, jej výberu venujte dostatočnú pozornosť. Všetky strechy totiž musia spĺňať základné vlastnosti, ktoré sú pre kvalitu bývania nevyhnutné. A to dobre odvádzať vodu, byť odolné voči poveternostným podmienkach, poskytnúť optimálnu izoláciu, farebnú stálosť a dlhú životnosť. V nasledujúcich riadkoch vám poradíme, ako ich môže dosiahnuť aj vaša strecha.

Ako dosiahnuť optimálne vlastnosti strechy? - foto, Hyperbyvanie.sk

Strešné krytiny pre rozličné typy striech

Základom kvalitnej strechy je voľba správnej strešnej krytiny. Tú musíme prispôsobiť najmä charakteru konkrétnej strechy. Medzi typy striech patria napríklad pultové, sedlové, valbové, stanové či iné, ktoré sa líšia najmä svojim tvarom a sklonom. A nie každú krytinu možno použiť na akýkoľvek sklon strechy. Pre ploché strechy, či tie so sklonom približne od 3° do 10° sú vhodné súvislé plechové, asfaltové či lepenkové krytiny. Na strechy so sklonom 12° až 22° je možné použiť aj pálenú škridlu a to vďaka dômyselnému systému dvojitých hlavových a bočných drážok. Na strmšie strechy sú priam ideálne akékoľvek škridle. Šikmé strechy sú vo všeobecnosti výhodnejšie, keďže lepšie odvádzajú dažďovú vodu, znášajú zaťaženie snehom a umožňujú presvetliť podkrovie.

Regulácia prirodzenej klímy

Pri výstavbe strechy je potrebné myslieť aj na tepelnú izoláciu. Aj keď sa pod strechu zvyčajne kladie osobitná izolácia, strešná krytina s ňou musí tvoriť vzájomne sa dopĺňajúcu dvojičku. Je ideálne, ak strecha umožňuje reguláciu prirodzenej klímy. To znamená, že v lete je odolná voči prestupu tepla do priestoru pod strechou, v zime v ňom zas teplo kumuluje. Práve to dokážu zabezpečiť strešné systémy vyrobené z prírodných materiálov. Len hlina a voda, vypálené pri viac než 1000°C na odolnú krytinu, disponujú obdobnými vlastnosťami v spojení s vysokou odolnosťou a stálosťou.

Strešný systém TONDACH ideálny na rekonštrukciu, ale aj výstavbu novej strechy

Ak aj vy v súčasnosti riešite výstavbu strechy či jej rekonštrukciu, strešnú krytinu vyberajte s ohľadom na jej vlastnosti. Prírodná pálená strešná krytina TONDACH® môže byť aj pre váš domov naozaj zaujímavou voľbou. Okrem odolnosti a stálosti vám garantuje až 33 ročnú záruku, výborné vlastnosti a prináša možnosť použiť ju na širokom spektre typov striech. Navyše, je priam predurčená na použitie pri rekonštrukcií, keďže sa vďaka posuvnému systému dokáže prispôsobiť pôvodnému latovaniu.Diskutovat Tlačiť článok

Hodnotenie článku

hlasov: 1

Diskusia

Článok Ako dosiahnuť optimálne vlastnosti strechy? zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

počet príspevkov: 0

Zobrazit diskusiu » Pridať príspevok

Nájdite si svoje bývanie

Vyberajte z viac ako 10000 nehnuteľností na Hyperreality.sk

Nehnuteľnosť

Kraj

Obsahuje text

poradna

V tejto chvíli neexistujú žiadne záznamyDiskusia

Celkom: 199 príspevkov

Replica Chopard Watches, orologi di lusso Cho: swiss replica orologi aaa + Orologi...

Datejust 36 millimetri: orologi Rolex orologi rolex a basso...

FitFlop sandaler Kvinner 2013 nye ankomst, Fr: Christian Louboutin outlet billig...

Hohe Qualität Belstaff Online, Belstaff Outle: belstaff panther belstaff...

relógios Chopard: Réplicas de relógiosRelógios...

Wedding Party Dresses, Bridesmaid Dresses: wedding gowns online best wedding...

Spyder Kvinnor Ski Suits : Spyder Jackor, Spy: [b]Spyder skidglasögon[/b] [b]spyder...

Ďalšie príspevky »